Kurs doskonalenia pamięci

Wydawnictwo: Videograf II
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki

Kurs doskonalenia pamięci to nieoceniona pomoc dla tych, którzy chcą się uczyć szybciej, łatwiej i efektywniej. Książka wyjaśnia, jak funkcjonuje nasz mózg i pamięć, jakie są rodzaje inteligencji i co należy robić, aby zwiększyć swoje możliwości percepcyjne. Autorka dokonała przeglądu starożytnych systemów treningu pamięci i porównała je z metodami stosowanymi obecnie. Wśród skutecznych sposobów gimnastyki mózgu omawia m.in. swobodne skojarzenia, zakładki alfabetyczne i obrazkowe, bajeczki i wierszyki mnemotechniczne ułatwiające kojarzenie, technikę umiejscawiania alocus fixusa, aakronimya pozwalające na kodowanie informacji. Sporo miejsca autorka poświęciła przybliżeniu czytelnikom rewelacyjnej metody map myśli (mindmapping), które uczą myślenia wielokierunkowego, kreatywnego, dają olbrzymią swobodę intelektualną i pewność, że potencjał naszego umysłu jest nieograniczony. Książka zawiera bogaty zestaw ćwiczeń, które prowadzą do integracji, czyli współpracy obu półkul mózgu. Porady tu zawarte mogą stanowić inspirację do odkrywania własnych nowoczesnych metod uczenia się, do doskonalenia umiejętności myślenia oraz zapamiętywania, mogą także pomóc uruchomić rezerwy umysłowe, które wszyscy posiadamy, a nie zawsze mamy tego świadomość

krwawa_jadka | 2015-09-05
Przeczytana: 05 września 2015

Witam,

Polecam tę książkę, warta przeczytania.
Dla wszystkich zainteresowanych tą pozycją przesyłam linka do aukcji, na której odsprzedaje mój egzemplarz w bardzo dobrym stanie i prawie darmo.

Pozdrawiam
Krwawa_Jadka