A Mere Formality

Wydawnictwo: Online Short Story
angielski
Iga

The alarm chimed, sending tiny shivers through Deirdre's fingers, coated in liquid interface.

źródło okładki: http://chomikuj.pl/Paliuli86/

Oksa | 2013-12-11
Na półkach: Przeczytane, E-book

Jest to bardzo krótkie opowiadanie sf, które opowiada o skutkach dramatycznego wydarzenia podczas międzykolonialnego bankietu, na którym umiera przywódca militarnej rasy, Reigh. Winą zostają obarczeni gospodarze imprezy, a z żądaniami zadośćuczynienia w dość zabawny oraz kurtuazyjnie niestosowny musi poradzić sobie Deidre, analityk kultur, wraz ze swoim zespołem.

Musicie wiedzieć, że mam bardzo dużą słabość wobec daleko posuniętego pragmatyzmu u bohaterek literackich, a tu właśnie z czymś takim mamy do czynienia, więc Oksa z miejsca jest szczęśliwa. :-) Nawet poboczne postacie, jakkolwiek słabo zarysowane, wywołują sympatię. Nagrad to mój ulubiony po Curranie bohater męski wykreowany przez Andrewsów. Sama do końca nie wiem, co mnie tak w nim ujęło. Może połączenie inteligencji, sprytu oraz zdolności do każdego poświęcenia dla dobra swego ludu?

Sama historyjka jest zabawna, bardzo szybko się ją czyta oraz z przyjemnością do niej wraca. Mnie się to zdarza co jakiś czas :-)

aneksa | 2015-04-30
Na półkach: Przeczytane, Recenzja

Trochę przesadzona ta historia. Ale jest doskonała nauczką dla mężczyzn. Nigdy nie igraj z kobietą a zwłaszcza z inteligentną kobietą, ponieważ zwróci przeciwko tobie twój niecny plan. Pomysł jak zyskać na czasie w negocjacjach tak mi się spodobał, że jak o tym pomyślę, mam banana na twarzy. Ogólnie żadna rewelacja ale nie żałuję, że przeczytałam.

daria | 2013-02-22
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 22 lutego 2013

Świat tu przedstawiony jest bardzo interesujący a negocjacje przedmałżeńskie powalające :)

książek: 1904
LiaMort | 2018-05-02