8388542095
Izrael, XX wiek
historia
mariuszf8

Pierwsza w literaturze polskiej próba syntezy dziejów państwa Izrael - od deklaracji Balfoura, poprzez ruch syjonistyczny, II wojnę światową, wojnę o niepodległość, po powstanie i rozwój niepodległego państwa aż do roku 2002. Autorzy wiele uwagi poświęcają stosunkom z krajami arabskimi, problemowi kształtowania się jednolitego narodu izraelskiego, formowania systemu politycznego i ustroju, a także ewolucji ustroju gospodarczego. Ukazują i wyjaśniają fenomen rozwoju tego państwa i jego sukcesów na arenie międzynarodowej i w polityce wewnętrznej.

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: http://www.wydawnictwotrio.pl/index.php?Tytul010=5&Podstrona=0

Zielin | 2017-04-12
Przeczytana: 11 kwietnia 2017

Książka zawiera konkretną i podstawową wiedzę na temat państwa Izrael - od początku państwowości do 2000 roku. Ponadto opisy konfliktów zbrojnych z sąsiadami, polityki poszczególnych rządów czy kulisów negocjacji pokojowych. Polecam każdemu, kto chciałby poznać istotę konfliktu na bliskim wschodzie.

Shoshana25 | 2014-10-22
Przeczytana: sierpień 2014

Książka napisana dobrze, rzetelnie i dość ciekawie. Ukazuję historię, problemy społeczne tego kraju w sposób bardzo przystępny dla czytelnika. Wszystko czyta się przyjemnie. Nawet jeśli nie jest się zainteresowanym problematyką tego kraju, to warto przeczytać, bowiem pozycja ta daje do myślenia.