Program pracy z dzieckiem z objawami nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD) w przedszkolu lub szkole

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Poradnik nauczyciela, wychowawcy, pedagoga". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Fraszka Edukacyjna
978-83-88839-18-4
poradniki
Dorota

Po wprowadzeniu, którego treścią są podstawy wiedzy o nadpobudliwości u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, publikacja zawiera autorskie scenariusze zajęć i ćwiczeń terapeutyczno-relaksacyjnych, wykorzystujących rozmaite techniki - np. Denisona i Sherborne. Proponowany program pokazuje nauczycielom, jak w praktyce organizować w przedszkolu i pierwszych klasach szkoły zajęcia...

Proponowany program pokazuje nauczycielom, jak w praktyce organizować w przedszkolu i pierwszych klasach szkoły zajęcia grupowe, w których uczestniczą dzieci nadpobudliwe.

źródło opisu: Wydawnictwo Fraszka Edukacyjna, 2006

źródło okładki: http://www.fraszka.edu.pl/