Allegro - kampania grudzień kat. piękna

Dziedzictwo

Tłumaczenie: Edyta Jaczewska
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
6,89 (97 ocen i 21 opinii) Zobacz oceny
10
4
9
4
8
21
7
29
6
32
5
3
4
2
3
2
2
0
1
0
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
tytuł oryginału
The Inheritance
data wydania
ISBN
978-83-7839-020-6
liczba stron
808
kategoria
Literatura piękna
język
polski
dodała
Ag2S

Rodzinę poznajesz dopiero wtedy, kiedy trzeba o coś walczyć… Felicity Beaumont, najstarsza z trzech sióstr, pracuje jako reporterka; relacjonując zdarzenia z kolejnej strefy działań wojennych, jest w swoim żywiole. Uciekła kiedyś z domu po kłótni z ojcem, i to nieporozumienie nigdy nie zostało wyjaśnione. Helena, druga z sióstr, jest aktorką i wytrwale buduje idealny obraz samej siebie –...

Rodzinę poznajesz dopiero wtedy, kiedy trzeba o coś walczyć…

Felicity Beaumont, najstarsza z trzech sióstr, pracuje jako reporterka; relacjonując zdarzenia z kolejnej strefy działań wojennych, jest w swoim żywiole. Uciekła kiedyś z domu po kłótni z ojcem, i to nieporozumienie nigdy nie zostało wyjaśnione. Helena, druga z sióstr, jest aktorką i wytrwale buduje idealny obraz samej siebie – ale jak długo zdoła ten wizerunek podtrzymywać? Najmłodsza, Bramble, ma jedno marzenie: za wszelką cenę chce zdobyć, jak kiedyś ojciec, medal olimpijski w jeździectwie.

Trzy siostry, złączone testamentem ojca, walczą z ludźmi od dawna nieprzychylnymi rodzinie i ze sobą nawzajem, a sekrety Beaumontów stopniowo wychodzą na jaw. Konieczna okaże się jeszcze jedna, tragiczna śmierć, zanim siostry zdołają odkryć prawdziwą wartość odziedziczonego spadku. Czy zwycięży jedna z nich, czy stracą wszystko?

 

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2012

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Dziedzictwo-p-30704-.html

pokaż więcej

Brak materiałów.
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Już teraz nowa funkcja: pakiety. Dowiedz się więcej jak kupić kilka książek w najlepszej cenie >>>
Dodaj dyskusję
Dyskusje o książce
pokaż wszystkie
Sortuj opinie wg
Opinie czytelników (296)
 Pokaż tylko oceny z treścią
książek: 3060
gwiazdka | 2016-03-28
Na półkach: Przeczytane, Rok 2016
Przeczytana: 26 marca 2016

„Dziedzictwo” to całkiem przyjemne czytadełko, gdzie w zasadzie wszystko kończy się dobrze. Na ogromny plus zapisuję klimat książki, który naprawdę mnie wciągnął. Sama treść była też ciekawa, tylko bardzo rozlazła, jakby chodziło o nabijanie dodatkowych stron. Na minus zapisuję kreację postaci, szczególnie kobiecych, przejaskrawione, przesadzone i mało realne. Żadnej, poza nastolatkami, nie dało się polubić. Ale powieść czyta się przyjemnie, można spokojnie przy niej odpocząć.

książek: 1021
Joanna | 2012-12-14
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 2012 rok

Posiadłość Lorenden w hrabstwie Kent wraz z przylegającymi do starego domostwa zabudowaniami, stajniami, pastwiskami a przede wszystkim konie szkolone do wyścigów i mistrzostw to spadek i pokoleniowa tradycja rodziny Beaumont, zajmująca się jeździectwem konnym od czasów wiktoriańskich.
Współcześnie podupadająca posiadłość, borykająca się z problemami finansowymi , wymagająca przebudowy i modernizacji zamieszkana i prowadzona jest przez despotycznego Edwarda oraz jego córkę Bramble i siostrzenicę Savannah oraz stajenną Donnę.
Nagła śmierć nestora rodu sprawia, że przyszłość posiadłości oraz szkoły przygotowującej do zawodów jeździeckich jest zagrożona. Zgodnie z wolą ojca w testamencie spadek podzielony jest sprawiedliwie pomiędzy trzy siostry: Bramble – pragnącą kontynuować pracę ojca, Helenę , londyńską aktorkę koncentrującą się wyłącznie na swojej karierze i Felicity pracującą jako reporterka relacjonująca zdarzenia ze stref objętych szczególnie niebezpiecznymi...

książek: 2734
Koronczarka | 2013-02-13
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 13 lutego 2013

Książka chyba zbyt lekko zakwalifikowana do tzw literatury kobiecej (co znaczyć ma - gorszej, naiwnej, romansowej itd w odróżnieniu od męskiej, pełnej nabrzmiałych i istotnych problemów, potraktowanych z przenikliwością i szorstką mądrością - ach, jak dobrze się żyje wciąż męskiemu szowinizmowi!). Bohaterkami są trzy siostry, które po śmierci ojca muszą podzielić się domem, stajnią i paroma końmi. To jest pretekst, by pokazać trochę konserwatywną Anglię, koniarskie snobistyczne towarzystwo, a przede wszystkim problemy, które mogą poróżnić rodzinę i to, co może ją połączyć. A to istotne, choć gwoli sprawiedliwości należy przyznać, ze autorka pewnych potknięć się nie ustrzegła, na przykład - demaskując w sposób niezręczny partnera głównej bohaterki, który trochę nagle i bez ostrzeżenia okazał się czarnym charakterem.

książek: 809
Kotkad | 2015-11-01
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 28 października 2015

Całkiem przyjemne czytadło o konfliktach w rodzinie, o wzajemnym niezrozumieniu, pretensjach i ostatecznie wyjaśnieniach i porozumieniach. O miłości, lojalności, przyjaźni, nienawiści i urazach. To wszystko w otoczeniu starego zabytkowego rancho, w otoczeniu pięknych, silnych a czasem słabych koni. Czytało się fajnie, nawet opisy były czymś co zachwycało a nie nudziło.

książek: 2647
Natalia-Lena | 2012-05-26
Przeczytana: 21 maja 2012

Felicity, Helena i Bramble. Reporterka, aktorka i właścicielka stajni. Podobno te trzy siostry już nic nie łączy. Najstarsza podróżuje po świecie jako korespondentka wojenna; kontakty z rodzinnym domem zerwała jako młoda dziewczyna w wyniku dramatycznego wydarzenia. Średnia z sióstr, aktorka, robi wszystko by być podziwianą i uwielbianą, próbuje prowadzić perfekcyjne życie na pokaz wśród londyńskiej śmietanki towarzyskiej. Najmłodsza jako jedyna pozostała w Lorenden, rodzinnej stajni i prowadziła z ojcem biznes.
Stajnia pewnie dalej leżałaby wyłącznie w kręgu zainteresowań Bramble i jej córki Savannah, gdyby nie nagła śmierć nestora rodu Edwarda Beaumonta. Po odczytaniu testamentu okazuje się, że Edward podzielił Lorenden pomiędzy trzy siostry.
Skoro spadek, to pieniądze. Skoro pieniądze to... Chyba każdy wie jak to się dalej potoczy.

W ,,Dziedzictwie” Niny Bell, wątek spadku jest jedynie pretekstem do opowiedzenia historii trzech sióstr, ich rodzin i przyjaciół. Poznajemy wiele...

książek: 13835
Mońcia_POCZYTAJKA | 2013-11-04
Przeczytana: 03 listopada 2013

"Dziedzictwo" Niny Bell to obszerna (ponad osiemset stron) powieść obyczajowa skłaniająca do refleksji i zastanowienia nad tym, co w życiu jest naprawdę ważne, o zwycięstwie prawdy nad pozorami.

Autorka opowiada o losach rodziny Beaumontów, którzy od pokoleń zajmują się hodowlą i szkoleniem koni i wystawiają je na wyścigach. Posiadłość Lorenden położona wśród rozległych pól i łąk nieopodal Martyr's Forstal w Anglii należy do Edwarda Beaumonta, który zamieszkuje tu razem ze swoją najmłodszą córką Bramble i wnuczką Savannah. Mieszkańców Lorenden poznajemy w smutnych okolicznościach - Edward Beaumont umiera na atak serca, a prowadzenie domu i zajmowanie się końmi spada na Bramble, która dotąd jedynie pomagała ojcu w prowadzeniu farmy.

Po odczytaniu testamentu okazuje się, że Edward przekazał posiadłość wszystkim trzem swoim córkom - najstarszej Felicity, która jest korespondentką wojenną, wiele lat temu wyprowadziła się z rodzinnego domu i nie utrzymywała kontaktów z ojcem,...

książek: 1837
pawba | 2013-11-27
Na półkach: Przeczytane, Wyzwanie 2013
Przeczytana: 27 listopada 2013

Wspaniała, rodzinna historia trzech sióstr, których zawiłe relacje pokazane są od strony każdej z nich. Śmierć ojca i jego testament dzielący posiadłość i stadninę koni równo pomiędzy siostry powoduje, że wyzwalają się m.in. dawne tajemnice, niedomówienia, pretensje i urazy. Do tego mamy też pokazane zawody jeździeckie i związane z nimi problemy, są i inne wątki, nadające powieści tajemniczości oraz specyficznego klimatu. Czyta się naprawdę z wielką przyjemnością.

książek: 340
Kinga | 2014-03-20
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 2013 rok

Po śmierci najbliższej osoba, całe Twoje rodzeństwo staje się Twoimi wrogami i myśli tylko o Sobie...

książek: 1047
Marta | 2012-10-20
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Nazwisko Niny Bell było mi dotąd obce, nie miałam okazji zapoznać się z jej twórczością. Do przeczytania „Dziedzictwa” jej autorstwa skłoniły mnie pozytywne opinie na jej temat i okładka. Kobieta siedząca samotnie na brzegu jeziora, zamyślona i patrząca przed siebie skojarzyła mi się z jakąś tajemnicą i skrywanymi sekretami. A to tematy, po które sięgam najczęściej i lubię najbardziej.

Poznajemy trzy siostry. Najstarsza Felicity jest korespondentką wojenną, niespokojnym duchem. W młodości zrywa kontakty z ojcem i wyjeżdża z kraju. Średnia Helena, jest skupioną wyłącznie na sobie aktorką, prowadzi perfekcyjne życie, ale tylko na pokaz. Najmłodsza z sióstr, Bramble jest właścicielką stajni, którą prowadzi wspólnie z ojcem. Kocha zwierzęta i jako jedyna pozostała w domu rodzinnym. Po nagłej śmierci ojca kobiety odczytują testament i okazuje się, że zapisał posiadłość wszystkim trzem. Muszą sprawiedliwie podzielić się domem, stajniami i pieniędzmi. I tu zaczynają się schody. Czy...

książek: 0
| 2014-01-24
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam
Przeczytana: 24 stycznia 2014

Powieść Niny Bell dostałam w prezencie (od KtCz) na tegoroczne (2013r.) święta Bożego Narodzenia...
Po otwarciu przesyłki bardzo zaintrygowała mnie okładka książki... Kobieta siedząca samotnie na brzegu jeziora, zamyślona, patrząca w otaczającą ją okolicę skojarzyło mi się z jakimiś sekretami i tajemnicami.....
Ilość stron bo licząca sobie książka nieco trochę ponad 800 stronic nie przeraziło mnie, gdyż już miałam za sobą powieści liczące nawet więcej kartek np. seria Millenium.

Gdy dostałam książkę, trochę zajęło mi jej przeczytanie, gdyż byłam tak zabiegana, iż nie miałam czasu na czytanie, a gdy trochę czasu uskrobałam na czytanie, powieść Bell ustępowała miejsca innym książkom.

Autorka naszej powieści Nina Bell urodziła się na Gibraltarze, a większość dzieciństwa spędziła w Ameryce Południowej. Pisała dla wielu gazet i czasopism, takich jak np. „The Times”.Na swoim koncie ma już cztery powieści, które zostały przetłumaczone na dziesięć języków i cieszą się uznaniem...

zobacz kolejne z 286 
Przeczytaj także

Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading
Cytaty z książki
lista cytatów dodaj cytat
zgłoś błąd zgłoś błąd