historyczna

Publikacja przedstawia materiały, których brakowało w dyskusji o początku konfliktu zbrojnego między ZSRR a III Rzeszą. Z dokumentów, przetłumaczonych z rosyjskich archiwaliów, możemy dowiedzieć się, jak działała Armia Czerwona, poznać jej taktykę i strategię, zalety i wady ? wszystko z punktu widzenia osób najlepiej zorientowanych, czyli dowódców. Wniosek, jaki wyciągnięto z działań w Japonii, przeciw Polsce i podczas zajmowania państw bałtyckich, obarcza czystki w szeregach kadry dowódczej winą za niedostateczną biegłość w sztuce wojennej wojsk radzieckich..

Grzesio | 2012-12-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, historia