historia
EmilyStrange

Oddajemy do rąk Czytelników tom zawierający materiały z konferencji "Archeologia o początkach Słowian" zorganizowanej w Krakowie przez Instytut Archeologii UJ we współpracy z Polską Akademią Umiejętności w dniach 19-21 listopada 2001 r. Układ zamieszczonych w tomie tekstów odpowiada porządkowi konferencji. Pierwszą część wystąpień zgrupowano w dziale nazwanym "Pierwotne siedziby Słowian jako problem badawczy", drugą - "Europa Środkowa oraz Wschodnia w starożytności - rozwój i zanik struktur kulturowych", trzecią zatytułowano - "Przełom kulturowy między schyłkiem starożytności a początkami średniowiecza", czwartą natomiast - "Początki wczesnego średniowiecza w Europie Środkowej i Wschodniej". W piątej części tomu zamieszczono teksty wystąpień prezentowane na sesji posterowej, zaś w szóstej podsumowanie obrad dokonane przez Profesora W. Szymańskiego.

Pod redakcją Piotra Kaczanowskiego i Michała Parczewskiego

źródło opisu: http://www.poczytaj.pl

źródło okładki: http://www.poczytaj.pl

Sigillum_Authenticum | 2018-04-04

Bardzo dobra i wszechstronna książka naukowa o początkach Słowian. Polecam!

Królewski | 2016-01-26
Przeczytana: 21 kwietnia 2015