Stylowy makijaż oczu

2011-01-01
978-83-7579-197-6
Agnieszka Wróblewska
makijaż

Książka owiana internetową sławą, czytałam o niej na wielu portalach, że jest merytorycznie warta uwagi. I co? I to, co prawie zawsze w przypadku książek urodowych. Nic w niej nie ma, wystarczy obejrzeć jeden dowlony tutorial jakiejś znanej wizażystki i dowiemy się z niego wszystkiego tego, co zawarte w tej książce. Wiele zbytecznych porad dotyczących połączenia kolorów, przecież to sprawa indywidualna, spodziewałabym się raczej (i oczekiwała) technik makijażu oczu, jak rozcierać, jak nie zrobić plam ciemnymi kolorami, gdzie zakończyć nasz kontur, niestety, moje pytania pozostają bez odpowiedzi.

Kolejna książka z półki makijażowej jaką dla Was recenzuję skupia się na partii twarzy w makijażu najważniejszej - na oczach. To oczy nadają wyrazistość i charakter całemu wizażowi. Makijażystka gwiazd - Taylor Chang-Babaian - zdradza nam swoje triki, tajniki pielęgnacji oczu i całej ich oprawy - brwi, rzęs, skóry wokół nich - oraz przedstawia wiele ciekawych makijaży z opisem ich wykonania oraz pięknymi fotografiami.

Format książki jest niewielki, a okładka miękka, co pozwoli nam zabrać książkę w podróż lub w razie potrzeby zabrać gdzieś ze sobą. Znajdziemy w niej wiele działów tematycznych, między innymi na temat pielęgnacji oczu (np. wrażliwych, z widocznymi żyłkami, opuchniętych),pielęgnacji i podkreślania brwi, technik malowania każdego typu oczu (małych, dużych, głęboko osadzonych, z opadającą powieką itp.) oraz obszerny dział przedstawiający różne makijaże.
Moim zdaniem szczególnie działy dotyczące pielęgnacji zasługują na uwagę czytelniczek, ponieważ o niej starannej i troskliwej, najczęściej zapominamy lub nie przywiązujemy do niej dużej wagi. Profesjonalne porady i wskazówki ułatwią nam dbanie o tak ważną część naszej twarzy, którą przecież najczęściej i najchętniej malujemy.

Stylizacje są pięknie zilustrowane i dokładnie opisane. Jedyne czego mi brakuje to zdjęcia przygotowania makijażu "krok po kroku" (tylko dwie lub trzy stylizacje takie posiadają). Jednak opis jest dość dokładny, więc nie powinnyśmy mieć problemu z odwzorowaniem każdego looku.
Według mnie dużą wartością pozycji są porady pani Taylor dotyczące wielu aspektów: od pielęgnacji, przez aplikację kosmetyków po wykonywanie makijażu i jego wykańczanie. Ciekawostki, dokładne opisy i ilustracje są idealnym przewodnikiem nie tylko dla osób początkujących z malowaniem oczu, ale także świetnym rozszerzeniem wiedzy dla osób mających w tym temacie rozeznanie. Na dodatek książka stanowi świetną inspirację do używania na co dzień.

• Uroda
  • Poradniki
  • Wydania papierowe
  • Będę wracać
  • Poradnikowe
  • 2017

Dodaj cytat z książki Stylowy makijaż oczu