Superskuteczne strategie opanowania języków obcych. Twój prywatny coach

Okładka książki Superskuteczne strategie opanowania języków obcych. Twój prywatny coach Ewa Zaremba
Ewa Zaremba Wydawnictwo: Sensus poradniki
poradniki
Sensus
2010-12-22
2010-12-22
języki obce nauka języków obcych

Okładka książki Własnym Głosem. Herstorie aborcyjne Katarzyna Borkowska, Magdalena Cielecka, Weronika Dobrowolska, Falauke, Marta Falkowska, Adrianna Foryś, Magda Gamrot, Herzyk, Anna Karolina Kaczmarczyk, Krysia Korczak, Kamila Król, Anna Krztoń, Zuzanna Lewandowska, Kornelia Moritz, Hanna Oloś, Natalia Reszka, Helena Smołka, Beata Smugaj, Judyta Sosna, Beata Sosnowska, SoupHA!, Ola Szmida, Marta Szu, Dominika Węcławek, Alicja Wilkowska, Patrycja Wójcik, Ewa Zaremba, kth
Własnym Głosem... Katarzyna Borkowska...
Okładka książki PPGraphics prezentuje: Zero 666 Ave, Piotr Czaplarski, Marta Falkowska, Łukasz Pawlak, Rodrigo, Ewa Zaremba
PPGraphics pre... Ave, Piotr Czaplars...
Okładka książki Warchlaki #4.1 Spirits and Silent Sisters Edyta Bystroń, Ewa Ciałowicz, Jakub K. Dębski, Michał Dziergaczow, Falauke, Łukasz Godlewski, Agnieszka Grzegorczyk, Mariusz Hołod, Joanna Karpowicz, Rafał Kołsut, Kamila Kozłowska, Jacek Kuziemski, Jerzy Łanuszewski, Łukasz Pawlak, Mateusz Piątkowski, Anna Rutkowska, Mateusz Skutnik, Adora Szan, Kamil Targosz, Andrzej Włudecki, Małgorzata Wowczak, Ewa Zaremba, kth
Warchlaki #4.1... Edyta Bystroń, Ewa ...

Książka jakże inna od "Zostyań Ultrasamoukiem..." - tam autor rzucał na głęboką wodę (wyjazd do innego kraju a nawet 4 i w rok poznanie ich języków) ale i tu Ewa Zaremba stawia na praktykę.

Wysłuchałem jej w audiobooku przez co fakty szybko się ulatniają a książka z pewnością warta przewertowania, powtórzenia! Obala wiele mitów i podaje naukowe fakty związane z nauką języków ale można ją zastosować do jakiejkolwiek wiedzy.

Zadaje ciekawe pytania oraz podpowiada jak usprawnić proces uczenia się, mówi o roli i rodzajach pamięci, przedstawiona jest psychologia uczenia - książka kompendium jeśli chodzi o naukę!

Trochę z niej wynotowałem ale według mnie za mało i chciałbym kupić wersję papierową gdyż zawarta w niej wiedza jest bardzo cenna - książka do przeczytania jeszcze raz tym razem w papierze!
Przepraszam za kiepską recenzję gdyż ta książka zasługuje na lepsze opisanie jej.

Dlaczego taka ocena?
Kiedyś przeczytałam książkę od Anthonego Robbinsa Obudź w sobie olbrzyma (moja ulubiona) i ta książka jest naprawde dobrym poradnikiem jak "przeprogramowac" nasz mozg tak by to co robimy było przyjemne.
Książka od Pani Ewy jest KOPIĄ książki od Robbinsa. Ona mowi o tych samych technikach. Nawet cytuje Anthonego.
Jeśli chcecie kupić te książkę to nie dowiecie sie nic więcej niż to co napisał A.Robbins w Obudź w sobie olbrzyma. W sumie to nawet polecam wam obudź w sobie olbrzyma, bo tam temat jest ogolny, (mowi o wszystkich sferach o wszystkim co chcielibyśmy zmienić, i my to wybieramy) a ksiazka od Pani Ewy jest typowo pod Nauke Ang, tyle ze nic się nie dowiedziałam jak uczyć sie Ang.
Przykro mi troszkę

Dlaczego taka ocena?
Jeśli chcecie kupić te książkę to nie...

Ta książka jest tragiczna. Poradnik pozbawiony rzeczywistych porad, a za to pełen bełkotliwych pseudo-mądrości na poziomie pamiętnika kilkulatki. Nic się z tej książki nie dowiedziałem, poza tym, że od autorki trzeba się trzymać z daleka. A może i od wydawnictwa, bo przecież ten gniot, obrażający ludzką inteligencję, sam się nie wydał. Oddajcie moje pieniądze oszuści!

Jestem bardzo zadowolona, że trafiłam na tą książkę. Ja wyciągnęłam z niej więcej niż sposób na efektywną naukę języka angielskiego. Polecam.

Pierwszy raz czytałam tak nietypowo skonstruowany poradnik (tekst w formie dialogu). Chwilami było ciężko wydobyć uporządkowane konkrety, ale treść jest naprawdę znakomita.

Okładka wygląda, jak przeciętny tani poradnik. Za to treść bije na głowę wszelkie bestsellerowe poradniki. I nie, nie jest to ciężko napisany porani, z mnóstwem „złotych rad”. Forma jest lekka, bo dwie przyjaciółki spotykają się po latach. W efekcie całą książkę człowiek ma wrażenie, że jest na kawie z przyjaciółką i dostaje od tej „kobiety sukcesu” multum rad, życiowych, a wraz z nimi historii wzlotów i upadków.
Lekka dawka ważnej wiedzy.

Przewrotnie, bo książka na temat nauki języków obcych jest w całości… po polsku. Należy tutaj od razu wyjaśnić – nie jest to żadna ściągawka, ani tabela regułek. Nie ma tutaj uniwersalnych zasad dotyczących gramatyki ani wskazówek jak zrozumieć słowa w każdym języku. Czym zatem jest książka? To tłumaczy jej podtytuł – „Twój prywatnych coach„, czyli jest zbiorem porad jak przygotować się, zmotywować oraz zoptymalizować swoje techniki uczenia. Znajdziemy tutaj odwołania do filozofii kaizen czy metod GTD (Getting Things Done) a także elementy NLP (programowanie neurolingwistyczne),z których autorka korzysta i dostosowuje do potrzeb nauki nowego języka.

Książka jest napisana w formie dialogu dwóch przyjaciółek (co czasem wygląda na monolog w formie wykładu),z których jedna, jak na dobrego coacha przystało, odsłania i przeprowadza koleżankę (a wraz z nią Czytelnika) przez tajniki lepszej nauki. Chociaż nie wszystkim tego typu koncepcja książki odpowiada, jest to bardzo dobry zabieg, ponieważ zmniejsza dystans pomiędzy autorką a Czytelnikiem. Przy okazji umożliwia wprowadzenie o wiele luźniejszego języka, co m.in. sprzyja właśnie zdobywaniu wiedzy, a sama wiedza jest „przemycana” między dialogami.

Pełna recenzja książki na stronie:

Gdyby sporządzić ranking najczęściej powtarzających się marzeń bycie poliglotą znajdowałoby się pewnie na jednym z czołowych miejsc. Podobnie byłoby z rankingiem obietnic noworocznych. „Twój prywatny coach” pomaga wcielić marzenie w rzeczywistość.

Książka Ewy Zaremby to przydatny, przejrzyście napisany podręcznik po świecie nauki języków obcych. Bazując na wiedzy psychologicznej i własnym doświadczeniu (wieloletni praktyk w nauczaniu języków obcych) autorka stworzyła rozpiskę tego, co należy zrobić, żeby skutecznie opanować języki obce.

Więcej: http://zzyciaksiazek.blogspot.com/2012/04/nauka-jezyka-to-przyjemnosc.html#more

Jak sam tytuł wskazuje liczyłem na coś więcej oprócz subtelnej reklamy szkoły językowej autorki - filozofia małych kroczków oraz informacja,że w każdym wieku można się uczyć języków obcych to trochę mało...

Ciekawie przedstawiony temat nauki języków obcych i nie tylko. Sporo dobrych i inspirujących rad jak podejść ogólnie do tematu uczenia się.

• Rozwój osobisty
  • Poradniki
  • Mam

Dodaj cytat z książki Superskuteczne strategie opanowania języków obcych. Twój prywatny coach