Finansowanie rozwoju regionalnego

8372052506
biznes, finanse

Polityka regionalna, stawiająca sobie za cel harmonijny rozwój regionów i osiągnięcie strukturalnej spójności w obrębie całej Unii Europejskiej, znajduje się w centrum uwagi instytucji europejskich. Od momentu uzyskania przez Polskę pełnego członkostwa w UE polska polityka rozwoju regionów wpisuje się w znacznie szerszy, europejski kontekst. Jako nowe państwo członkowskie Polska absorbuje znaczne środki unijne przeznaczone na rozwój regionalny. zamieszczone w niniejszej monografii teksty dotyczą