Piekło. Czy jest? Czym jest? Co czynić, aby się do niego nie dostać?

Okładka książki Piekło. Czy jest? Czym jest? Co czynić, aby się do niego nie dostać? L. G. de Segur
L. G. de Segur Wydawnictwo: Arka religia
religia
Arka
2008-01-01
2008-01-01
978-83-85647-02-3
religia piekło

Bardzo potrzebna książka, która pozwala nam spojrzeć na ziemskie życie z perspektywy wieczności. Uwaga! książkę najlepiej co jakiś czas powtórzyć, ponieważ otaczający świat bardzo łatwo daje nam zapomnieć o piekle.

Książka w sposób precyzyjny przedstawia nam wizję piekła ukazaną również dla przestrogi żyjących. Pozostaje na długo w pamięci obraz tego miejsca. Dla osób o słabszych nerwach czytanie pozostawiam do rozważenia.

Kolejna książka przeczytana z polecenia. Nie będę ukrywać, że książka jest łatwa i przyjemna, bo tak nie jest. Jak dla mnie jest to trochę filozoficzny wywód o piekle i konsekwencjach złego postępowania na ziemi. Czytając książkę można się trochę przerazić wizją piekła i bardzo szczegółowych opisów ludzi, którzy tam byli. Aż włos się na głowie jeży. Z drugiej strony, takie książki choć bardzo trudne do zrozumienia, są jak najbardziej potrzebne, aby co niektórzy zdali sobie sprawę, że to nasze ziemskie życie to tylko ułamek sekundy w porównaniu z wiecznością, która nigdy się nie kończy.
Książkę oceniam na 3+.

Ku przestrodze

Ku przestrodze

• Antropologia kultury i religioznawstwo
  • 2009
  • Religia
  • 2016

Dodaj cytat z książki Piekło. Czy jest? Czym jest? Co czynić, aby się do niego nie dostać?