Magia koloru dla początkujących

Okładka książki Magia koloru dla początkujących Richard Webster
Okładka książki Magia koloru dla początkujących
Richard Webster Wydawnictwo: Illuminatio ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Color Magic for Beginners
Illuminatio
2011-05-15
2011-05-15
978-83-62476-17-6
Beata Piecychna
magia koloru dla początkujących kolory znaczenie

"Magia koloru" to krótka książka o barwach w różnym ujęciu 😁 Autor w przystępny sposób opisuje symbolikę poszczególnych barw, ciekawostki historyczne związane z różnymi odcieniami, w jakich sytuacjach były noszone i przez kogo.
Jest też coś dla współczesnych, początkujących wiedźm, które są ciekawe tego jakie znaczenie mają kolory i jak mogą wpływać na życie.

Bardzo fajnie zostały rozpisane tytułowe koloru również pod względem psychologicznym, autor powołuje się na różne badania związane z barwami i wskazuje sytuacje, gdzie naukowcy i nie tylko korzystali z zastosowania kolorów.

Każdy kto interesuje się kolorami może w tej książce znaleźć coś dla siebie, bo moim zdaniem jest mocno uniwersalna i słowem "magia" niekoniecznie trzeba się kierować, choć poszukiwacze magii czy numerologii też będą zadowoleni 😁

Przyjemna i szybka książka, która pozytywnie zapisała się w mojej pamięci 😃

Bardzo fajnie...

Zastanawialiście się kiedyś skąd wzięło się powiedzenie "zielony z zazdrości", "niebieskie migdały" lub określenia typu "żółtodziób", "sinobrody"? Dlaczego waszym ulubionym kolorem jest np. zielony, a nie czerwony? Jak się ubrać by poczuć się pewniejszym siebie lub wzbudzić zaufanie? Co oznacza wasz ulubiony kolor i ten znienawidzony? Na te i wiele innych pytań odpowiada książka Richarda Webstera.

"Magia koloru dla początkujących" to bardzo dobra pozycja dla osób, które nie tylko są zainteresowane znaczeniem kolorów, ale również sposobami, które pomogą nam w ulepszeniu swojego dotychczasowego życia. Gdy jesteś zestresowany, może warto otoczyć się zielenią? Jeżeli brak Ci pewności siebie załóż coś czerwonego. Może warto pomalować sypialnię na niebieski kolor, który przynosi "dobry sen"? Zastanawiałeś/łaś się kiedyś nad wpływem koloru na Twoje życie?

Książka podzielona jest na czternaście rozdziałów, które powoli wprowadzają nas w tematykę kolorów. Na samym początku dowiadujemy się wiele o kolorach i ich potędze. Następne rozdziały uczą nas jak uzdrawiać kolorem, wspierać się nim i medytować. Dopóki nie przeczytałam tej książki nie zwracałam uwagi na kolory w moim życiu. Nie zastanawiałam się czemu wolę czarny od różowego i jaki to może mieć wpływ na moje życie. Dlaczego myśląc o lecie widzę same ciepłe kolory typu żółć, czerwień, pomarańcz, a nie fiolet, czerń i biel? Richard Webster wyjaśnia nam wiele ciekawych rzeczy związanych z kolorami, językiem, który jest prosty w zrozumieniu i przyswojeniu wiedzy. Książka odpowiedziała na wiele moich pytań i wyjaśniła kwestie, które były mi dotąd nieznane. Dodatkowo okładka była ucztą dla moich oczu. Piękne i żywe kolory połączone z kroplami wody.

"Magię koloru dla początkujących" polecam wszystkim bez względu na wiek, płeć czy zainteresowania. Ta książka pokazuje jak na wiele sposobów można poprawić i wzbogacić swoje życie kolorami. Jestem w pełni usatysfakcjonowana i zapewne nie raz sięgnę do pióra pana Webstera.

Zielony, czerwony, żółty a może fiolet – zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego właśnie ten, a nie inny kolor jest Twoim ulubionym? Dlaczego zamiast pomarańczowej szczoteczki do zębów wybrałeś zieloną? Czy zastanawiałeś się kiedyś, jaki wpływ mają kolory na Twoje życie i otoczenie? Czy wiesz, że czerwone ubranie doda Ci pewności siebie, a niebieskie ściany przyniosą dobry sen? Nie? Więc może warto sięgnąć po „Magię koloru dla początkujących” by dowiedzieć się kilku interesujących faktów o sobie i swoim życiu, o tym, jak w łatwy i przyjemny sposób możesz je ulepszyć?

„Żyjemy w świecie tryskającym barwami, jednak bardzo rzadko je zauważamy. Zrób na sobie następujący eksperyment. Rozejrzyj się po pokoju, w którym się obecnie znajdujesz. Zobacz, jakiego koloru są ściany, meble, dywan i ubrania. Wszystkie one mają na ciebie wpływ. Gdy otoczysz się kolorami, które są dla ciebie dobre, będziesz mógł zmienić swój nastrój i polepszyć jakość życia.”

„Magia koloru dla początkujących” to świetna pozycja dla osób, które zainteresowane są nie tylko znaczeniem barw otaczających nas każdego dnia, ale również sposobami, które pomogą nam w ulepszeniu swojego życia i siebie. Jesteś nieśmiały i potrzeba Ci trochę odwagi i pewności siebie? Nic prostszego, wystarczy założyć czerwony ciuch. Jesteś nerwowy i często się stresujesz? Więc może warto otoczyć się wyciszającą i uspokajającą zielenią? Te i wiele innych ciekawych porad i informacji, można znaleźć w książce autorstwa Richarda Webster’a.

Książka podzielona jest na czternaście rozdziałów, każdy o różnej tematyce, która wciąż pozostaje w sferze kolorów. I tak możemy poczytać o osobistych kolorach, które wyczytać można z daty urodzenia, imienia czy znaku zodiaku. Dowiemy się jak uzdrawiać kolorem, bądź medytować z różnymi barwami. Jeśli nie wiesz, co oznacza Twój ulubiony kolor, Richard Webster chętnie odpowie Ci na to pytanie. A może zastanawiasz się na jaki kolor pomalować ściany w sypialni bądź jadalni – sięgnij do książki. Magia, medytacja, kamienie szlachetne – to i wiele, wiele innych informacji, porad i ciekawostek dotyczących kolorów możemy znaleźć w „Magii kolorów dla początkujących”. Jesteś ciekaw? Czytaj!

Nie wiem, co skłoniło mnie do tego, by sięgnąć po tę książkę. Świetna, nasycona żywymi kolorami okładka, która idealnie odzwierciedla treść lektury czy też moja osobista, wrodzona ciekawość i uwielbienie do kolorów (czasem mam wrażenie, że jestem chodzącą tęczą ;)). Tak czy inaczej, książka znalazła się na mojej półce i wreszcie wezwała mnie do lektury. Moje wrażenia? Według mnie książka jest dobrym kompendium wiedzy na temat kolorów. Osoba, która poszukuje informacji na tym polu a nigdy wcześniej nie korzystała z innych źródeł tutaj znajdzie wszystko, czego potrzebuje.

Osobiście mam jakieś nieokreślony pociąg do ezoteryki, do takich mistycznych spraw jak magia, horoskopy, okultyzm, a do tego wszystkiego lubię kolory, dlatego z chęcią sięgnęłam po „Magię koloru dla początkujących”. Dowiedziałam się wiele, nie tylko o kolorach, ale przede wszystkim o sobie – zaskakujące, jak wiele rzeczy, które wydawały się nieistotnymi szczegółami, okazały się mieć swoje odbicie w rzeczywistości. I jaką radochę miałam, gdy okazało się, że mój ulubiony kolor fioletowy jest również moim kolorem numerologicznym, wynikającym z daty urodzenia. Ubawiłam się również przy rozdziale dotyczącym aury, w szczególności przy ćwiczeniach na wyczuwanie aury – naprawdę ją wyczułam! A może to tylko siła sugestii, tak jak wiele rzeczy, które znajdziemy w tej książce?

Tak czy siak, uważam, że książka jest naprawdę dobra. Zawiera w sobie wiele istotnych i niesamowicie interesujących informacji, które zaspokoiły moją ciekawość w pełni. Co więcej, zachęciły mnie do działania i bardziej świadomego dobierania kolorów. Chcę również popracować nad wyczuwaniem i dostrzeganiem aury – może kiedyś uda mi się zobaczyć jaką barwą otoczeni są inni ludzie. Polecam.

• Osobliwości/Okultyzm/Ezoteryka
  • Magia i poganizm
  • Popularnonaukowe
  • 2 Posiadam
  • NP Magia
  • 01 Mam - książke

Dodaj cytat z książki Magia koloru dla początkujących