The Clash: ostatnia załoga na mieście

Tłumaczenie: Grzegorz Kuśnierz
Wydawnictwo: Kagra
The Clash: Return of the Last Gang In Town
978-83-87598-18-1
muzyka, zespół, biografia, punk, The Clush
muzyka

The Clash: Ostatnia Załoga Na Mieście śledzi karierę zespołu od demotywujących prób w wilgotnej, londyńskiej piwnicy do pękających w szwach koncertów na amerykańskich stadionach. Fascynująco dokładny opis zespołu, który jako pierwszy wprowadził punkowe upolitycznienie na masowy rynek i wbrew wszelkim przeciwnościom przetrwał dziesięć lat na scenie. Książka jest też intrygującym wglądem w rozdźwięk pomiędzy mitologią, a rzeczywistością rock’n’rolla.
Historia The Clash została uzupełniona o kariery muzyków po rozpadzie zespołu. Po raz pierwszy też w pełni opisuje „lata na pustkowiu” Joe Strummera, jego triumfalny powrót z Mescaleros oraz nagłą i tragiczną śmierć.
Clash byli po prostu najlepszym zespołem rock’n’rollowym po latach 60. Łączyli ikonoklazm Sex Pistols z dawną butą Stonesów, przybierali posępne pozy w punkowych szmatach, czarnych garniturach czy wojskowych ciuchach z demobilu, grając niezapomniane piosenki, za które mainstreamowe zespoły dałyby się zabić.

źródło opisu: http://www.kagra.com.pl

źródło okładki: http://www.jimmyjazz.pl

Sonny | 2014-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2014

Książka "The Clash - Ostatnia załoga na mieście" to wyczerpujący i ujmujący dokument o zespole który stworzył ruch PUNK, a także zmienił świat i zmienia po dziś dzień światopogląd wielu ludzi. Dzięki tej lekturze można zrozumieć skąd wziął się fenomen PUNK, a także fenomen zespołu który zawsze mówił otwarcie o tym co boli nas - zwykłych ludzi, co jest śmieszne w otaczającej nas rzeczywistości, a co wręcz nie do przyjęcia. Jest to również obowiązkowa pozycja dla wszystkich miłośników rock 'n' rolla, a przede wszystkim zespołu jak i szeroko rozumianego punk rocka.

MlodyHC | 2017-03-21
Na półkach: Przeczytane, Do kupienia
Przeczytana: 02 marca 2017

Jak przebrnie się przez pierwsze 200 stron nudnych opisów dzieciństwa to potem juz z górki. Mimo wszystko warto, bo sporo się można dowiedzieć

Stardust | 2016-08-08
Mateusz Śpibida | 2016-08-04