Niewola

Okładka książki Niewola Julie Plec, Lisa Jane Smith, Kevin Williamson, ghostwriter
Okładka książki Niewola
Julie PlecLisa Jane Smith Wydawnictwo: Amber Cykl: Pamiętniki Wampirów: Pamiętnik Stefano (tom 6) Seria: Pamiętniki wampirów fantasy, science fiction
Pamiętniki Wampirów: Pamiętnik Stefano (tom 6)
Pamiętniki wampirów
The Compelled
Amber
2012-09-04
2012-09-04
Marta Czub
pamiętniki wampirów pamiętnik stefano zauroczony

Okładka książki Bez maski Clark Aubrey, Lisa Jane Smith
Bez maski Clark Aubrey, Lisa ...
Okładka książki Bez słów Clark Aubrey, Lisa Jane Smith
Bez słów Clark Aubrey, Lisa ...
Okładka książki Bez szans Clark Aubrey, Lisa Jane Smith
Bez szans Clark Aubrey, Lisa ...

Cieszę się że to już finał cyklu o historii Stefano i Damona. Historia mniej więcej od trzeciej części zaczęła się robić coraz nudniejsza i pełna niepotrzebnych wątków, jednak ostatnia część uratowałam trochę moją opinie o całości. Nie jestem pewna czy zacznę kiedykolwiek czytać "Pamiętniki Wampirów" ale samom historię z "Pamiętniku Stefona" będę nawet miło wspominać do czasu aż fabuła ulotni się z mojego umysłu.

Ostatni tom serii za mną :P Tutaj też było dramatycznie, zwłaszcza na końcu. Cieszę się, że już skończyłam czytać tę serię :P

Ostatni tom wampirków :) Tutaj niestety podobnie z oceną, książka jest tylko niezła...
Myślałam, że może będzie jakiś przeskok / wprowadzenie do pierwszej serii, ale no niestety, szkoda. Akcja kończy się w czasie teraźniejszym tomu 6 ;p
Nie żałuję absolutnie lektury obu serii, bardzo miło i lekko spędziłam czas, jednak skłaniam się ku "Pamiętniki Wampirów" ;)

Niewola to ostatni tom z serii Pamiętnik Stefano. Stefan i Damon za wszelką cenę próbują złapać Samuela. A czasu jest coraz mniej, ponieważ Samuel zaczął tworzyć swoją armię wampirów. Czy braciom Salvatore uda się złapać Samuela zanim będzie za późno a ludzie i wampiry trafią w niewolę, o jakiej nawet nie śmieliby pomyśleć?
Ta seria zdecydowanie podbiła moje serce. W Niewoli nie brakuje ciekawych i zaskakujących zwrotów akcji. Ciągle coś się działo, przez co nie mogłam się od niej oderwać. Miałam okazję czytać Niewolę w wersji oryginalnej po angielsku i szczerze do tego zachęcam, ponieważ słownictwo nie było specjalnie trudne. Ja wszystko zrozumiałam i nie miałam z tym problemów. Myślę, że osoby znające angielski na poziomie podstawowym bez przeszkód by sobie poradziły z tłumaczeniem książki.
Na pewno na długo ją zapamiętam. Muszę przyznać, że czytając ostatnie strony, aż dopadła mnie melancholja, ponieważ mam świadomość, że to już ostatni tom z serii Pamiętnik Stefano. Bardzo przywiązałam się do Braci Salvatore i szczerze będzie mi ich brakowało. Na pewno jeszcze kiedyś do nich wrócę.

Ta seria zdecydowanie podbiła moje serce. W...

Dlaczego to musi być już koniec? Jak dla mnie ta seria mogłaby trwać wiecznie i uważam, że wielkie brawa należą się autorom, którzy ją stworzyli.
Stefan za wszelką cenę pragnie ocalić Damona z rąk Samuela. Niestety on i Cora nie są w stanie sami nic zdziałać. Dlatego potrzebują potężnej czarownicy, która mogłaby raz na zawsze pokonać Samuela.
Bardzo podobała mi się ta książka. Ledwie skończyłam ją czytać i już wiem, że będę okropnie tęsknić za braćmi Salvatore. Muszę przyznać, że troszkę ogarnęła mnie dziwna melancholia, kiedy czytałam ostatni rozdział i epilog.
W każdym razie gorąco polecam zapoznać się z tą serią, bo na prawdę warto. Ja się nie zawiodłam i coś czuję, że jeszcze nie raz powrócę do Pamiętnika Stefano. Przynajmniej podczas czytania w oryginalnej wersji dowiedziałam się, że Kuba Rozpruwacz to wcale nie Kuba Rozpruwacz, a Jack the Ripper. Tak samo Stefano, to tak naprawdę Stefan.
Dobrze wiedzieć. 😉

Bardzo podobała mi się ta...

Dwa wampiry. Dwaj nienawidzący się bracia. I piękna dziewczyna, której obaj pragną...
Pamiętnik Stefano przenosi cię o sto lat wcześniej i odkrywa początek historii miłosnego trójkąta.
Stefano i Damon sądzili, że poznali wszelkie oblicza ciemności. Lecz bezwzględny nieśmiertelny Samuel pokazał im, czym jest zło w najczystszej postaci.

Stefano i Damon schronili się przed jego nienawiścią w miejscu, gdzie nie był jeszcze żaden wampir. I odkryli, że dziewczyna, którą kochali ponad swe śmiertelne życie, zdradziła ich obu. A zamiary Samuela są o wiele bardziej przerażające niż zemsta na braciach Salvatore. Jeśli Stefano i Damon nie zdołają go powstrzymać, ludzi i wampiry czeka niewola straszliwsza niż śmierć i wieczne życie…

Stefano i Damon schronili się przed...

Książka dla miłośników serialu "Pamiętniki Wampirów" Trochę prosto napisana, kilka błędów stylistycznych. Bardzo przewidywalna. Ocena Przeciętna.

DWAJ BRACIA ZJEDNOCZENI W OBLICZU WROGA, CZY ABY NA PEWNO...?

W ostatnim tomie poprzedzającym serię "Pamiętniki wampirów" Stefano musi zaryzykować wszystko, nawet własne życie, aby uratować brata Damona. Nie mając do końca pewności, że ten żyje, Stefano zbiera przyjaciół i rusza na ratunek bratu.

Dwa ostatnie tomy przygód Damona i Stefano są zdecydowanie bardziej przesycone akcją. Nie jest to książka powalająca, jednak sporo jest w niej momentów niespodziewanych i zwrotów akcji.

Niezobowiązująca lektura na wakacje.

DWAJ BRACIA ZJEDNOCZENI W OBLICZU WROGA, CZY ABY NA PEWNO...?

Dwa ostatnie tomy przygód Damona i Stefano są zdecydowanie bardziej...

Do przeczytania. Nie powala na kolana i ewidentnie widać, że książka z tej serii, pozbawiona wkładu Lisy Jane Smith nie jest już tak fajna, a szkoda bo mam ogromny sentyment do wampirów.

W tym tomie jest kontynuacja walki z Samuelem. Trudna do pokonania droga o zwycięstwo. Walka na śmierć i życie. A także jaki los spotka braci.

Ciekawa książka. Choć ostatnia walka mogła być bardziej emocjonująca.

Ciekawa książka. Choć ostatnia walka mogła być bardziej emocjonująca.

• Wampiry
  • Pamiętniki Wampirów