Koszty i efekty działań marketingowych

Wydawnictwo: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
biznes, finanse

Komplikujące się warunki rynkowe sprawiają, że przedsiębiorstwa coraz częściej podejmują działania marketingowe, między innymi z zakresu kształtowania instrumentów oddziaływania na rynek (produktu, ceny, dystrybucji, komunikacji marketingowej) oraz badań marketingowych. Pomimo rozpowszechnienia takich działań w praktyce, można wyraźnie dostrzec brak całościowego podejścia do problemu identyfikacji ich kosztów i efektów. Problem identyfikacji kosztów i efektów działań marketingowych jest tym bard