Okładka książki Więzy krwi

Więzy krwi

Autor:
Cykl: Bracia MacKade (tom 3-4)
tłumaczenie
romans
typ
papier
elima
7,16 (50 ocen i 5 opinii)

Opis książki

Bracia MacKade, nieokiełznani, dumni i wiecznie szukający zwady. Od małego trzymają się razem. Serce Devina Szeryf Devin MacKade z bólem patrzył, jak kobieta, którą w głębi duszy adorował, przechodzi kryzys w nieudanym małżeństwie. Teraz piękna Cassie Connor jest już wolna, lecz potrzebuje czasu, by odzyskać równowagę. Devin zdaje sobie sprawę, że jeśli chce zdobyć jej serce, będzie musiał postęp...

Serce Devina
Szeryf Devin MacKade z bólem patrzył, jak kobieta, którą w głębi duszy adorował, przechodzi kryzys w nieudanym małżeństwie. Teraz piękna Cassie Connor jest już wolna, lecz potrzebuje czasu, by odzyskać równowagę. Devin zdaje sobie sprawę, że jeśli chce zdobyć jej serce, będzie musiał postępować wyjątkowo delikatnie...

Miłość Shane'a
Najmłodszy z braci MacKade, Shane, miał w życiu jedną wielką miłość - swoje ranczo. Kto by się spodziewał, że człowiek oddany całym sercem ziemi zakocha się na zabój w pięknej doktorantce - w kobiecie, której celem jest zrobienie kariery naukowej w mieście. Doktor Rebecca Knight uwielbia wyzwania. Nie ma pewności, że romans z nieufnym Shane'em skończy się małżeństwem, stawia jednak wszystko na jedną kartę...

źródło opisu: Wydawnictwo MIRA, 2009

Polecamy

Opinie czytelników
Sabinka | 2012-11-18
Przeczytana: 28 października 2012

Po świetnej lekturze "Dumy i zauroczenia" czas na kontynuację i poznanie kolejnych Braci Mackade. Nie da się zapomnieć tomu pierwszego, jak i nie da się zwyczajnie nie sięgnąć po tom drugi! Nora Roberts zdecydowanie jest numerem jeden w trzymaniu czytelnika w niepewności. Od razu zabrałam się za "Miłość i przeznaczenie", innej opcji nie widziałam. Nie było możliwości pozostawienia ksiażki na później, byłam zbyt ciekawa co się wydarzy jeszcze? Jakie pojawią się wspomnienia związane z wojna secesyjną? Jakie tajemnice wyjdą na jaw? Lecz przede wszystkim chciałam się dowiedzieć co słychać u Rafa i Jareda - poznanych wcześniej braci.

"Miłość i przeznaczenie" zawiera dwa opowiadania: "Pokrewne dusze" oraz "Czar legendy".
Pierwsze opowiadanie to historia Devina. Od zawsze chciał stać na straży prawa. Brat został adwokatem, Devin zaś szeryfem rodzinnego miasteczka. Praca jest dla niego całym życiem. Nadal zakochany w kobiecie, która jest dla niego niedostępna. Musi patrzeć na to jak mąż ją bi...

Andzia16 | 2013-08-30

Powieści Nory Roberts mają to do siebie, że są dość nietypowe. Przynajmniej te, które do tej pory przeczytałam. Sądzę że ,,Miłość i przeznaczenie'' jest jeszcze bardziej wzruszająca niż przeczytana przeze mnie wcześniej powieść ,,W blasku reflektorów''.
Wywołała u mnie łzy wzruszenia. Jest jedyna w swoim rodzaju, ciężko się od niej oderwać. Te godziny, które nad nią spędziłam były przepełnione emocjami, które nie zawsze przy czytaniu mi towarzyszą. Bardzo ciekawa i niesamowicie poruszająca.

"POKREWNE DUSZE". Devin MacKade. Miejscowy rozrabiaka, który wchodząc w dorosłość stał się stróżem prawa. W Antietam pełni rolę szeryfa.

Od młodzieńczych lat do szaleństwa kocha Cassie, matkę Conorra i Emmy, żonę Joego.

Cassie jako młodziutka dziewczyna wyszła za mąż, aby uwolnić się od zaborczej matki i domu, w którym panował chłód, nie było w nim żadnych uczuć, tylko podporządkowanie się i wypełnianie powinności.

Cassie krzywdzona przez męża zgłasza się po pomoc, Joe trafia za kratki. Biorą rozwód. Jak zniesie to Joe? Jak postąpi MacKade kiedy kobieta, którą darzy miłością w końcu będzie wolna?

Co stanie się między Conorrem i Devinem?

Jak będzie wyglądało życie małej Emmy i jej rodziny?

Historia, przy której nie raz się wzruszyłam. Miłość, przeciwności losu, przemoc, strach, ból.

Wiele różnych uczuć miesza się za progiem pensjonatu.

Jedna rodzina doświadczająca tak wiele złego i dobrego.

Czy ich życie się zmieni?

Czy zły los ich opuści?

Co wspólnego ma Cassie i Devi...

Evi91 | 2012-12-02
Przeczytana: 29 czerwca 2012

Więzy krwi: "- Chciałbym, żebyś mi coś obiecała - szepnął, całując ją lekko w ucho." (Mira)

Gosia9101 | 2014-01-31
Na półkach: Nora Roberts, Przeczytane
Przeczytana: 30 stycznia 2014

Książka także znana pod tytułem Więzy krwi (Serce Devina i Miłość Shane'a).

izomorfia3 | 2014-07-27

Kalendarium literackie
  • Jorge Bucay
    68. rocznica
    urodzin
    Zawsze uważałem, że najpiękniejszą odpowiedzią na "Bardzo cię kocham" jest zdanie: "A ja czuję się bardzo kochana".
  • Krzysztof Daukszewicz
    67. rocznica
  • Hanka Lemańska
    55. rocznica
    urodzin
    Facet jak facet, dwie ręce, dwie nogi, głowa od góry.
  • Fiodor Dostojewski
    193. rocznica
    urodzin
    Zełgać po swojemu – to nieomal lepsze niż powtórzyć prawdę za kim innym. W pierwszym wypadku jest się człowiekiem, w drugim tylko papugą.
  • Maria Kuncewiczowa
    119. rocznica
    urodzin
    ...jakże ja będę umierać, kiedy nie żyłam ja wcale?
  • Chris Claremont
    64. rocznica
  • Philip Craig Russell
    63. rocznica
  • Joseph Campbell
    27. rocznica
    śmierci
    [...] jeśli idziesz za tym, co cię uszczęśliwia, to jakbyś podążał jakimś szlakiem, który istniał od zawsze, czekał na ciebie, i że życie, które właśnie przeżywasz, jest tym, które było ci jakoś pisane.
  • Michael Palmer
    1. rocznica
    śmierci
    Każde równanie zawierające czynnik ludzki jest nierozwiązywalne
  • Harry Mulisch
    4. rocznica
    śmierci
    Ważne decyzje zawsze należy podejmować od razu, ponieważ inaczej nic z tego nie wychodzi
  • Wacław Gąsiorowski
    75. rocznica
    śmierci
    -Gadajcie, coście za jedni?!
    –Joanna Żubr, markietanka pierwszej legii, pierwszego batalionu – odparła dumnie baba– A to mój stary niedołęga...
    –Maciej Żubr, podoficer pierwszej legii, pierwszego batalionu, drugiej kompanii! – poprawił chłop.
  • Henryk Niewiadomski
    7. rocznica
    śmierci
    To wpływa na psychikę. Mogę to stwierdzić z całkowitą pewnością. Siedzę już trzy lata odizolowany od żony i trzepię się ręką przez ten cały czas. Jak po roku w więzieniu zobaczyłem, że trzęsie mi się ręka, myślałem początkowo, że to albo na tle nerwowym, albo choroba Parkinsona. Walnąłem konia, od r... pokaż więcej
  • Claude Lévi-Strauss
    5. rocznica