Więzy krwi

Autor:
Cykl: Bracia MacKade (tom 3-4)
tłumaczenie
papier
elima
7,1 (49 ocen i 5 opinii)

Opis książki

Bracia MacKade, nieokiełznani, dumni i wiecznie szukający zwady. Od małego trzymają się razem. Serce Devina Szeryf Devin MacKade z bólem patrzył, jak kobieta, którą w głębi duszy adorował, przechodzi kryzys w nieudanym małżeństwie. Teraz piękna Cassie Connor jest już wolna, lecz potrzebuje czasu, by odzyskać równowagę. Devin zdaje sobie sprawę, że jeśli chce zdobyć jej serce, będzie musiał...

Serce Devina
Szeryf Devin MacKade z bólem patrzył, jak kobieta, którą w głębi duszy adorował, przechodzi kryzys w nieudanym małżeństwie. Teraz piękna Cassie Connor jest już wolna, lecz potrzebuje czasu, by odzyskać równowagę. Devin zdaje sobie sprawę, że jeśli chce zdobyć jej serce, będzie musiał postępować wyjątkowo delikatnie...

Miłość Shane'a
Najmłodszy z braci MacKade, Shane, miał w życiu jedną wielką miłość - swoje ranczo. Kto by się spodziewał, że człowiek oddany całym sercem ziemi zakocha się na zabój w pięknej doktorantce - w kobiecie, której celem jest zrobienie kariery naukowej w mieście. Doktor Rebecca Knight uwielbia wyzwania. Nie ma pewności, że romans z nieufnym Shane'em skończy się małżeństwem, stawia jednak wszystko na jedną kartę...

źródło opisu: Wydawnictwo MIRA, 2009

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Sabinka | 2012-11-18
Przeczytana: 28 października 2012

Po świetnej lekturze "Dumy i zauroczenia" czas na kontynuację i poznanie kolejnych Braci Mackade. Nie da się zapomnieć tomu pierwszego, jak i nie da się zwyczajnie nie sięgnąć po tom drugi! Nora Roberts zdecydowanie jest numerem jeden w trzymaniu czytelnika w niepewności. Od razu zabrałam się za "Miłość i przeznaczenie", innej opcji nie widziałam. Nie było możliwości pozostawienia ksiażki na później, byłam zbyt ciekawa co się wydarzy jeszcze? Jakie pojawią się wspomnienia związane z wojna secesyjną? Jakie tajemnice wyjdą na jaw? Lecz przede wszystkim chciałam się dowiedzieć co słychać u Rafa i Jareda - poznanych wcześniej braci.

"Miłość i przeznaczenie" zawiera dwa opowiadania: "Pokrewne dusze" oraz "Czar legendy".
Pierwsze opowiadanie to historia Devina. Od zawsze chciał stać na straży prawa. Brat został adwokatem, Devin zaś szeryfem rodzinnego miasteczka. Praca jest dla niego całym życiem. Nadal zakochany w kobiecie, która jest dla niego niedostępna. Musi patrzeć na to jak mąż...

Andzia16 | 2013-08-30

Powieści Nory Roberts mają to do siebie, że są dość nietypowe. Przynajmniej te, które do tej pory przeczytałam. Sądzę że ,,Miłość i przeznaczenie'' jest jeszcze bardziej wzruszająca niż przeczytana przeze mnie wcześniej powieść ,,W blasku reflektorów''.
Wywołała u mnie łzy wzruszenia. Jest jedyna w swoim rodzaju, ciężko się od niej oderwać. Te godziny, które nad nią spędziłam były przepełnione emocjami, które nie zawsze przy czytaniu mi towarzyszą. Bardzo ciekawa i niesamowicie poruszająca.

dona | 2015-02-11

Świetna historia braci, z wątkiem romantycznym i sensacyjnym. Napisana lekkim, przyjemnym językiem. Nora Roberts jak zwykle bezkonkurencyjna! Polecam!

Karolina | 2013-09-26

"POKREWNE DUSZE". Devin MacKade. Miejscowy rozrabiaka, który wchodząc w dorosłość stał się stróżem prawa. W Antietam pełni rolę szeryfa.

Od młodzieńczych lat do szaleństwa kocha Cassie, matkę Conorra i Emmy, żonę Joego.

Cassie jako młodziutka dziewczyna wyszła za mąż, aby uwolnić się od zaborczej matki i domu, w którym panował chłód, nie było w nim żadnych uczuć, tylko podporządkowanie się i wypełnianie powinności.

Cassie krzywdzona przez męża zgłasza się po pomoc, Joe trafia za kratki. Biorą rozwód. Jak zniesie to Joe? Jak postąpi MacKade kiedy kobieta, którą darzy miłością w końcu będzie wolna?

Co stanie się między Conorrem i Devinem?

Jak będzie wyglądało życie małej Emmy i jej rodziny?

Historia, przy której nie raz się wzruszyłam. Miłość, przeciwności losu, przemoc, strach, ból.

Wiele różnych uczuć miesza się za progiem pensjonatu.

Jedna rodzina doświadczająca tak wiele złego i dobrego.

Czy ich życie się zmieni?

Czy zły los ich opuści?

Co wspólnego ma Cassie i...

Evi91 | 2012-12-02
Przeczytana: 29 czerwca 2012

Więzy krwi: "- Chciałbym, żebyś mi coś obiecała - szepnął, całując ją lekko w ucho." (Mira)

Gosia9101 | 2014-01-31
Na półkach: Przeczytane, Nora Roberts
Przeczytana: 30 stycznia 2014

Książka także znana pod tytułem Więzy krwi (Serce Devina i Miłość Shane'a).

izomorfia3 | 2014-07-27

Kalendarium literackie
  • Jeffery Deaver
    65. rocznica
    urodzin
    Uważaj, o co prosisz, bo możesz to dostać.
  • Stanisław Grzesiuk
    97. rocznica
    urodzin
    Pomocną rękę należy podać tym, którzy mądrze walczą, a nie mogą dać sobie rady.
  • Sigmund Freud
    159. rocznica
    urodzin
    Gdy niebo mi oporne, piekło wzruszę do dna.
  • Stanisław Grzybowski
    85. rocznica
  • Ariel Dorfman
    73. rocznica
  • Sergio Kokis
    71. rocznica
    urodzin
    Przypomnij sobie, co mówił Augustyn, parafrazując Cycerona: ludzie stworzyli Boga na swoje podobieństwo.
  • Yasushi Inoue
    108. rocznica
  • Lyman Frank Baum
    96. rocznica
    śmierci
    - Tak czy owak - oświadczył Strach - ja poproszę o rozum, a nie o serce. Głupiec nie wiedziałby przecież, co robić z sercem, nawet gdyby je miał.
    - A ja o serce - zdecydowanie powiedział Blaszany Drwal - Bo rozum nie zapewnia szczęścia, a szczęście to najlepsza rzecz na świecie
  • Henry David Thoreau
    153. rocznica
    śmierci
    Uważam, że zdrowo jest być samemu przez większość czasu. Przebywanie w towarzystwie, nawet najlepszym, szybko staje się nużące i wyczerpujące. Uwielbiam być sam. Nigdy nie spotkałem przyjaciela, który byłby równie przyjazny jak samotność. Jesteśmy zwykle bardziej samotni, kiedy wychodzimy między lud... pokaż więcej
  • Maurice Maeterlinck
    66. rocznica
    śmierci
    Każda bowiem ich czynność wiąże się nierozerwalnie z błękitem nieba, z rozkwitem łąk, pól i lasów, z najrozkoszniejszą porą w ciągu całego roku.Pszczoły to dusza, dusza lata, to zegar znaczący okres dosytu i bujności życia, to skrzydło polatującej woni, to samoświadomość promieni słońca, to pobrzęk... pokaż więcej
  • Farley Mowat
    1. rocznica
    śmierci
    Żeglarze wszystkich czasów mają ze sobą więcej wspólnego mimo dzielących ich stuleci niż ich żyjący na lądzie bracia,(...)

Znajdź nas na Facebooku