Więzy krwi

Tłumaczenie: Julita Mirska
Cykl: Bracia MacKade (tom 3-4)
Wydawnictwo: Harlequin
The Heart of Devin MacKade; The Fall of Shane MacKade
romans, MacKade, Nora, Roberts
elima

Bracia MacKade, nieokiełznani, dumni i wiecznie szukający zwady. Od małego trzymają się razem. Serce Devina Szeryf Devin MacKade z bólem patrzył, jak kobieta, którą w głębi duszy adorował, przechodzi kryzys w nieudanym małżeństwie. Teraz piękna Cassie Connor jest już wolna, lecz potrzebuje czasu, by odzyskać równowagę. Devin zdaje sobie sprawę, że jeśli chce zdobyć jej serce, będzie musiał...

Serce Devina
Szeryf Devin MacKade z bólem patrzył, jak kobieta, którą w głębi duszy adorował, przechodzi kryzys w nieudanym małżeństwie. Teraz piękna Cassie Connor jest już wolna, lecz potrzebuje czasu, by odzyskać równowagę. Devin zdaje sobie sprawę, że jeśli chce zdobyć jej serce, będzie musiał postępować wyjątkowo delikatnie...

Miłość Shane'a
Najmłodszy z braci MacKade, Shane, miał w życiu jedną wielką miłość - swoje ranczo. Kto by się spodziewał, że człowiek oddany całym sercem ziemi zakocha się na zabój w pięknej doktorantce - w kobiecie, której celem jest zrobienie kariery naukowej w mieście. Doktor Rebecca Knight uwielbia wyzwania. Nie ma pewności, że romans z nieufnym Shane'em skończy się małżeństwem, stawia jednak wszystko na jedną kartę...

źródło opisu: Wydawnictwo MIRA, 2009

źródło okładki: http://harlequin.pl/ksiazki/wiezy-krwi

Sabinka | 2012-11-18
Przeczytana: 28 października 2012

Po świetnej lekturze "Dumy i zauroczenia" czas na kontynuację i poznanie kolejnych Braci Mackade. Nie da się zapomnieć tomu pierwszego, jak i nie da się zwyczajnie nie sięgnąć po tom drugi! Nora Roberts zdecydowanie jest numerem jeden w trzymaniu czytelnika w niepewności. Od razu zabrałam się za "Miłość i przeznaczenie", innej opcji nie widziałam. Nie było możliwości pozostawienia ksiażki na później, byłam zbyt ciekawa co się wydarzy jeszcze? Jakie pojawią się wspomnienia związane z wojna secesyjną? Jakie tajemnice wyjdą na jaw? Lecz przede wszystkim chciałam się dowiedzieć co słychać u Rafa i Jareda - poznanych wcześniej braci.

"Miłość i przeznaczenie" zawiera dwa opowiadania: "Pokrewne dusze" oraz "Czar legendy".
Pierwsze opowiadanie to historia Devina. Od zawsze chciał stać na straży prawa. Brat został adwokatem, Devin zaś szeryfem rodzinnego miasteczka. Praca jest dla niego całym życiem. Nadal zakochany w kobiecie, która jest dla niego niedostępna. Musi patrzeć na to jak mąż...

dona | 2015-02-11

Świetna historia braci, z wątkiem romantycznym i sensacyjnym. Napisana lekkim, przyjemnym językiem. Nora Roberts jak zwykle bezkonkurencyjna! Polecam!

Angelika | 2015-05-31
Przeczytana: 30 maja 2015

W powieści "Miłość i przeznaczenie" Nory Roberts znajdują się dwa kolejne tomy z serii "Bracia McKade". Wszystkie opowiadania bardzo mi się podobały, może troszkę za dużo było tego wątku z duchami, w każdej części po kilka razy pojawiał się ten sam opis, tego samego wydarzenia. W pewnym momencie po prostu zaczęłam omijać te fragmenty, co bardzo rzadko robię...
W "Pokrewnych duszach" może zbyt banalne, chwilami trochę żałosne dialogi.
Po za tym książka lekka, fajna i przyjemna. Na pewno można ją zaliczyć do tych " na jeden wieczór" :)

Andzia16 | 2013-08-30

Powieści Nory Roberts mają to do siebie, że są dość nietypowe. Przynajmniej te, które do tej pory przeczytałam. Sądzę że ,,Miłość i przeznaczenie'' jest jeszcze bardziej wzruszająca niż przeczytana przeze mnie wcześniej powieść ,,W blasku reflektorów''.
Wywołała u mnie łzy wzruszenia. Jest jedyna w swoim rodzaju, ciężko się od niej oderwać. Te godziny, które nad nią spędziłam były przepełnione emocjami, które nie zawsze przy czytaniu mi towarzyszą. Bardzo ciekawa i niesamowicie poruszająca.

Karolina | 2013-09-26

"POKREWNE DUSZE". Devin MacKade. Miejscowy rozrabiaka, który wchodząc w dorosłość stał się stróżem prawa. W Antietam pełni rolę szeryfa.

Od młodzieńczych lat do szaleństwa kocha Cassie, matkę Conorra i Emmy, żonę Joego.

Cassie jako młodziutka dziewczyna wyszła za mąż, aby uwolnić się od zaborczej matki i domu, w którym panował chłód, nie było w nim żadnych uczuć, tylko podporządkowanie się i wypełnianie powinności.

Cassie krzywdzona przez męża zgłasza się po pomoc, Joe trafia za kratki. Biorą rozwód. Jak zniesie to Joe? Jak postąpi MacKade kiedy kobieta, którą darzy miłością w końcu będzie wolna?

Co stanie się między Conorrem i Devinem?

Jak będzie wyglądało życie małej Emmy i jej rodziny?

Historia, przy której nie raz się wzruszyłam. Miłość, przeciwności losu, przemoc, strach, ból.

Wiele różnych uczuć miesza się za progiem pensjonatu.

Jedna rodzina doświadczająca tak wiele złego i dobrego.

Czy ich życie się zmieni?

Czy zły los ich opuści?

Co wspólnego ma Cassie i...

Paulina | 2015-07-22

Dalszy ciąg "Dumy i zauroczenia". Super książka! Lekko i przyjemnie się czyta. Wprost nie można się od niej oderwać. A na zakończenie - smutek, że to już koniec niezwykłej historii czwórki braci... I ciągle jeszcze mało...

Simi_48 | 2016-08-29
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 29 sierpnia 2016

racia MacKade — przystojni, zbuntowani, pewni siebie mężczyźni, o których mówi całe miasteczko Antietam. Ojcowie ukrywali przed nimi córki, a kobiety wodziły za nimi wzrokiem. Nikt nie spodziewał się, że odniosą tak wielki sukces. Rafe odświeżył starą posiadłość Barlowów i stworzył z niej piękny pensjonat, w którym można poczuć obecność duchów. Jared został cenionym prawnikiem, który uwielbia rywalizację. Devin broni miasteczka oraz jego mieszkańców przed złem. Shane doskonale prowadzi rodzinną prawdę. Dwójka z czterech niezwykłych braci znalazła już swoją własną rodzinę. Teraz nadszedł czas na kolejnych. Czas opowiedzieć historię Devin'a i Cassie, którym zagraża wielkie niebezpieczeństwo ze strony byłego, brutalnego męża kobiety oraz Shane'a i Becky, którzy są całkowicie inni, ale sobie przeznaczeni. Zapraszam Was dziś na cudowną, zadziwiającą opowieść o najmłodszych braciach MacKade, czyli ,,Miłość i przeznaczenie" autorstwa Nory Roberts. Zachęcam Was do przeczytania...

kismetka | 2016-10-17
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 18 kwietnia 2016

Gdybym kiedykolwiek miała wątpliwości (a nie miałam), to teraz już wiem na pewno – nie zanosi się na to, żebym miała zostać miłośniczką romansów, również tych z napisem „Harlequin”.

„Miłość i przeznaczenie” to dwie powieści w jednym tomie: „Serce Devina” i „Miłość Shane’a”. Opowiadają one o losach (właściwie nie o losach, a jedynie o miłosnych uniesieniach) dwóch braci MacKade. Dwójka pozostałych braci miała już swoje powieści („Duma i zauroczenie”).
Cóż, jak i Rafe oraz Jared (dwójka braci z wcześniejszych powieści), tak i teraz Devin i Shane są nieziemsko przystojni, i choć są stuprocentowymi macho, twardymi, broń Boże nie ckliwymi, to i ich dopada miłość. Ich wybranki to oczywiście powalające piękności, do tego mądre. Panowie czytelnicy (o ile tacy są…) naprawdę mają czego zazdrościć. Panie czytelniczki mogą natomiast rozpływać się nad nieco narwanymi, ale uroczymi braćmi MacKade, obok których, według Nory Roberts, żadna przedstawicielka płci pięknej nie przejdzie obojętna.

O...

kaskazi | 2016-09-13
Na półkach: Biblioteka, Przeczytane
Przeczytana: 13 września 2016

kolejne romanse z dobrym zakończeniem...trochę duchów....ale jeśli chodzi o miłośników powieści tejże autorki to się nie zawiodą.

Evi91 | 2012-12-02
Przeczytana: 29 czerwca 2012

Więzy krwi: "- Chciałbym, żebyś mi coś obiecała - szepnął, całując ją lekko w ucho." (Mira)