Okładka książki Uczę metodą ośrodków pracy. Materiały pomocnicze dla nauczycieli. Poradnik

Uczę metodą ośrodków pracy. Materiały pomocnicze dla nauczycieli. Poradnik

papier
Salma
7 (2 ocen i 1 opinia)

Opis książki

"Uczę metodą ośrodków pracy. Materiały pomocnicze dla nauczycieli" jest to szczegółowy poradnik dla nauczycieli nie tylko szkół specjalnych, ale i klas początkowych szkół masowych. Pokazuje, jak stosować w praktyce nauczanie zintegrowane w klasach początkowych. Zawiera konkretne przykłady rozkładu materiału, konspektów ośrodków pracy oraz wiele propozycji ćwiczeń, zabaw, krzyżówek, rebusów, a także wierszy i piosenek specjalnie dobranych do omawianych zagadnień. Pokazuje, jak łączyć zagadnienia poszczególnych przedmiotów: języka polskiego, matematyki, środowiska społeczno-przyrodniczego i muzyki.

Poradnik uzupełniają dwie kasety audio o tym samym tytule, na których zostały nagrane wszystkie piosenki przedstawione w książce.

źródło opisu: Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne, 1999

Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Ellenai | 2011-12-14

Wspaniała! Podstawowa lektura dla pedagogów specjalnych.

ewra | 2011-12-30

Kalendarium literackie
  • Ena Lucia Portela
    42. rocznica
    urodzin
    Ćwiczyła na przyszłość, żeby jak najlepiej wykonywać zawód, który wybrała. - Aktorka? - zapytała Yadelis. - Tajna agentka? - zapytałam ja. Nie, nic z tych rzeczy. Aktorki i tajne agentki odtwarzają scenariusze napisane przez innych. Ona chciała tworzyć swoje własne scenariusze, snuć swoje własne kła... pokaż więcej
  • Eleanor Hodgeman Porter
    146. rocznica
    urodzin
    Widzisz, chciałam mieć lalkę i tatuś o nią poprosił, ale kiedy nadesłano zebrane dary, nie było w nich ani jednej lalki, tylko małe, drewniane inwalidzkie kule. I wtedy to się zaczęło.[...] Należy we wszystkim zawsze dojrzeć jakąś dobrą stronę i cieszyć się z niej, obojętnie jaką. I graliśmy w to od... pokaż więcej
  • Tomasz Lew Leśniak
    37. rocznica
  • Brandon Sanderson
    39. rocznica
    urodzin
    Życie ponad śmiercią. Siła ponad słabością. Podróż ponad celem.
  • Jean-Louis Fournier
    76. rocznica
    urodzin
    Nie ma nic trudniejszego, jak zrobić coś, co jest niepodobne do niczego.
  • Paolo Giordano
    32. rocznica
    urodzin
    Już się nauczył, że wyborów dokonuje się w kilka sekund, a ich skutków doświadcza się przez resztę życia.
  • Richard Hammond
    45. rocznica
  • Jean Genet
    104. rocznica
    urodzin
    Ciotki to wielkie immoralistki.
  • Emily Jane Brontë
    166. rocznica
  • Virginia Cleo Andrews
    28. rocznica
    śmierci
    Miłość nie zawsze przychodzi, kiedy się tego chce. Czasami się po prostu przydarza mimo naszej woli".
  • Frans Gunnar Bengtsson
    60. rocznica
    śmierci
    Dać mężczyźnie miecz, to jak dać kobiecie zwierciadło. Nie mają już wtedy oczu dla niczego innego.
  • Ned Vizzini
    1. rocznica
    śmierci
    - Jeśli teraz wyjdziecie, Gilliam pozwoli wam dołączyć do załogi, ahoj! Przeżyjecie wspaniałe morskie przygody!
    - Przygody? - krzyknął Brendan. - Przestrzeliłeś mi ucho, koleś!
    - Wybacz - powiedział Gilliam. - Jeśli to jakieś pocieszenie, w zeszłym roku straciłem pośladek!

Znajdź nas na Facebooku