Bitwy na Kawanakajimie 1553-1564. Walka samurajów o władzę

Tłumaczenie: Michał Studniarek
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielkie Bitwy Historii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amercom
6 (6 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Kawanakajima 1553-64: Samurai Power Struggle
978-83-261-0513-5
Japonia, samuraje
historia
Tomek

Opowieść o pięciu bitwach stoczonych przez dwie armie na równinie Kawanakajima w przeciągu 11 lat to jeden z ulubionych fragmentów japońskiej historii wojennej, upamiętniany przez stulecia w epickiej literaturze, barwnych drzeworytach i ekscytujących filmach. Popularna wersja tej historii opowiada o miejscu położonym w głębi najwyższych japońskich gór, gdzie dwie rzeki tworzą żyzną równinę zwaną Kawanakajimą ("wyspa na rzece"). Tam dwa wielkie rody, Takeda i Uesugi, walczyły ze sobą pięć razy na polu bitwy stanowiącym granicę między ich ziemiami. Poza intrygującą wzmianką o pięciu bitwach stoczonych na jednym polu walki Kawanakajima stała się także symbolem ducha japońskiej rycerskości i romantyczności, archetypowym starciem dwóch armii samurajów.

źródło opisu: Polskie Media Amer.Com SA, 2011

źródło okładki: http://amercom.com.pl/images/wbh/okl40.gif

luk3Z | 2016-12-12

Przyjemnie i szybko się czyta jeśli ktoś lubi historię tak jak ja :)

goskrzys | 2015-03-29
Przeczytana: maj 2011