Shooting Star. Marilyn Monroe
Marilyn Monroe, życie
komiksy

Podobno w chwili śmierci całe życie człowieka staje mu przed oczami. Podobnie skonstruowany jest ten album komiksowy. Marilyn Monroe, największa gwiazda filmowa wszechczasów, zmarła w nie do końca wyjaśnionych okolicznościach. Autorzy komiksu z wybranych momentów jej życia starają się zbudować obraz tej niezwykłej modelki i aktorki. Aktorka sprzeciwiła się nieograniczonej władzy producentów z...

Aktorka sprzeciwiła się nieograniczonej władzy producentów z wielkich wytwórni filmowych. Po wielu latach miała dosyć grania ról głupiutkich, ponętnych blondynek, w których wciąż była obsadzana. Założyła własną firmę producencką, negocjowała kontrakty pozwalające jej samej wybierać filmy w których zagra, mieć wpływ na odgrywaną postać oraz na scenariusz. Chęć współdecydowania, ale też częste depresje, powodowały konflikty z współpracownikami. Gwiazda miała również burzliwe życie towarzyskie, nawiązała liczne romanse, m.in. z prezydentem Johnem F. Kennedym. Problemy zawodowe i osobiste spowodowały uzależnienie aktorki od środków farmakologicznych, które w konsekwencji spowodowały tragiczną, przedwczesną śmierć.
Komiks został namalowany przez Zbigniewa Kasprzaka, znakomitego rysownika, autora kilkudziesięciu komiksowych albumów, który od wielu lat mieszka i pracuje w Belgii.

źródło opisu: http://www.ongrys.pl/index.php?strona=album020

źródło okładki: http://www.ongrys.pl/index.php?strona=album020

tereska | 2018-04-14
Przeczytana: 10 kwietnia 2018

Marilyn niepodobna do siebie. Ale ciekawy pomysł na przedstawienie jej historii.

Dorota | 2015-09-24
Przeczytana: 24 września 2015

Nic nowego, natomiast rysunki mnie urzekły, szkoda, że na okładkę wybrano chyba najgorszy...

QUEENfan | 2018-07-17
Smigacz | 2018-07-15