Od matematyki do programowania. Wszystko, co każdy programista wiedzieć powinien

Wydawnictwo: Helion
6 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-246-3210-7

"Wędrówka do źródła kodu" Popularna definicja programowania określa je jako "proces projektowania, tworzenia, testowania i utrzymywania kodu źródłowego programów komputerowych lub urządzeń mikroprocesorowych". Wspomniany kod źródłowy może być napisany w różnych językach programowania, z użyciem określonych reguł. Każdy z języków pozwala na wykorzystanie odpowiednich stylów programowania, a...

"Wędrówka do źródła kodu"

Wspomniany kod źródłowy może być napisany w różnych językach programowania, z użyciem określonych reguł. Każdy z języków pozwala na wykorzystanie odpowiednich stylów programowania, a wybór konkretnego języka może zależeć od indywidualnych upodobań, polityki firmy lub funkcji, jakie końcowa aplikacja ma realizować. W zasadzie nie istnieje odpowiedź na pytanie, który z języków jest najlepszy.

Dlatego w tej książce nie znajdziesz typowego abecadła. Zapoznasz się za to z danym problemem, a następnie programem komputerowym służącym do jego rozwiązania. Jeśli chcesz wreszcie rozpocząć przygodę z programowaniem i nawiązać dialog ze swoim komputerem, ta publikacja jest właśnie dla Ciebie! Różnorodne obliczenia, mniej lub bardziej skomplikowane, znane Ci z lekcji matematyki lub nieznacznie wykraczające poza program nauczania, stanowią tutaj podstawę do zdobywania informacji na temat programowania w wybranych językach.

Wybrane zadania zaprezentowane są w popularnych językach programowania: Pascal, C i C++. Stosowane algorytmy wymagają także sięgnięcia po różne funkcje matematyczne, dostępne standardowo w bibliotekach języków programowania oraz konstruowane na podstawie wzorów.
Zostań informatycznym poliglotą. Programuj każdego dnia!

źródło opisu: strona wydawnictwa

źródło okładki: strona wydawnictwa

Karol Chrobok | 2015-05-06
Przeczytana: 25 listopada 2014

Książka dobra do rozpoczęcia przygody z językami Pascal, C i C++. Zawiera podstawowe informacje na temat programowania na poziomie licealnego rozszerzenia. Autor kładzie duży nacisk na aspekty matematyczne co w pewnych momentach jest ciężkie do przejścia.

książek: 2043
Krzysztof | 2013-08-25