Nowe przygody Mikołajka. Książka do słuchania

Wydawnictwo: Znak
Histoires inédites du petit Nicolas
978-83-240-0877-3
Szanita

Prawdziwa gratka dla fanów Mikołajka.

Nowe przygody Mikołajka. Książka do słuchania to zestaw jedenastu płyt: 10 płyt w formacie audio zawierających ponad 600 minut nagrania oraz jedna płyta w formacie mp3 z całością książki.

Jeden z największych bestsellerów ostatnich lat po raz pierwszy dostępny w wersji audio, w mistrzowskim wykonaniu duetu: Jerzy i Maciej Stuhr.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2007

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,2010,tytu...»

chrispu | 2014-05-12

Co za dużo to niezdrowo. Książka jest gruba, w twardych okładkach, w dziwnym formacie - innym od dotychczas wydanych "Mikołajków" i z dość dużą ilością tekstu (mniejsza czcionka i odstępy między wierszami). Wygląda jak poważna powieść dla dorosłych niż zabawna książeczka dla dzieci, którą były poprzednie części. I raczej nie da się jej pochłonąć w jeden dzień.
A co do zawartości - mnóstwo dotychczas nieopublikowanych opowiadań o Mikołajku i stukniętych kumplach, pogrupowanych w kilka umownych rozdziałów (właściwie nie wiem po co, chyba tylko po to by łatwiej się zorientować gdzie się skończyło).
I w mojej ocenie - w tym przypadku ilość nie zawsze znaczy jakość. Kilka opowiadań było delikatnie mówiąc, średnio śmiesznych, tak jakby napisanych inną ręką.To możliwe, ponieważ były to nieopublikowane opowiadania, to może część nie miała kompletnej treści, tylko jakiś zarys i ktoś to dokończył, wzorując się na stylu Gościnnego. Lub też z jakiegoś powodu autor je odłożył na później, nie...

Za genialne wydanie „Nowych przygód Mikołajka” należą się wydawnictwu Znak wielkie oklaski! Na księgarskiej ladzie, półce przyciąga natychmiast wzrok. Znakomicie prezentuje się na półce domowej biblioteczki. Książka zapoczątkowała w piękny sposób cały ten szał Mikołajkowy, te gadżety, przeróżne wydawnictwa, gdzie króluje kreska Sempégo i odmieniane przez wszystkie przypadki imię Mikołajek… Na okładce główny bohater, lekko podkolorowany dla efektu, w zielonej marynarce i czerwonym krawacie, na białym tle, które wypełniają chyba wszystkie postacie towarzyszące Mikołajkowi w opowiadaniach, narysowane szarą, mniej lub bardziej wyraźną kreską, sugerującą, że są właśnie tylko tłem dla tego, na którym skupiają się reflektory literackiej sceny.
W historiach znajdujemy dialogi kilkuletnich, pewnie niespełna dziesięcioletnich uczniów, które odzwierciedlają dziecięce pojmowanie świata i przypominają chłopięce lata. Widzimy tatę Mikołajka – drobnomieszczańskiego pracownika biurowego,...

wiejskifilozof | 2018-02-01

Ja lubię,być zaskakiwany.Dobrze,mi było z to literaturą.
Bo Mikołajek,to klasa sama sobie.
On,jest super i zabawne to było.
Te rysunki,były śmieszne.Ja się nie znam,na plastyce.I nie wiem,czy to dobra kreska.
A Rosół,był bardzo surowy.Ale to dobry,człowiek.Bo taki jego zawód.
Ja będę też pamiętam,jego kumpli.
Bo,jak można cały czas jeść ,jak można.
Super.

Fantazja | 2013-05-10

Jak można nie kochać Mikołajka? Ta książka jest jednym słowem rewelacyjna. Przezabawna, ciekawa, idealna dla wszystkich, w każdym wieku. Pozwala się odprężyć i zapomnieć o szarej rzeczywistości, a chyba tego nam właśnie potrzeba, prawda?

Uwielbiam. Rewelacyjna książka. Co jakiś czas do niej wracam i tak samo jak za pierwszym razem potrafi mnie rozbawić. Mikołajek i jego koledzy są rezolutni, pomysłowi i co i rusz pakują się w nowe kłopoty. Podczas lektury "Mikołajka" świetna zabawa gwarantowana. Polecam każdemu. Grzechem byłoby nie znać tej książki.

Iza | 2013-07-16

Ukochana książka mojego synka, która towarzyszy nam każdego wieczora przed snem. Niesamowite przygody Mikołajka i jego "kumpli" wywołują salwy śmiechu nie tylko synka, ale również moje i mojego męża, który przysłuchuje się tym naszym wieczornym czytankom...Genialny język i niebanalne przygody małych urwisów, ich niezwykła skłonnosć do pakowania się w tarapaty i wszędoblski Rosół skazujący ich na odsiadki po lekcjach - wszystko to sprawia, że seria "Mikołajków" na stale zagościła w naszym domu.
Polecam każdemu...

Piotr | 2014-06-27
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 26 czerwca 2014

Nowe przygody Mikołajka bawią równie świetnie jak poprzednie. Większa część opowiadań dotyczy domowego życia Mikołajka. Nie wiem jak Wy, ale ja w wielu opisywanych historyjkach znajduję obraz tego co często dzieje się również u mnie ;)

Jusia | 2012-03-20
Przeczytana: 19 marca 2012

Przygody Mikołajka, łobuziaka, który wraz ze swoimi przyjaciółmi zawsze ma szalone pomysły mogę podsumować cytatem:
"Siłą tych opowiadań jest to, że podbijają serca zarówno dzieci, jak dorosłych. Pierwsze się w nich rozpoznają, drudzy sobie przypominają"
Zachęcam wszystkich do lektury!

książek: 1909
foolosophy | 2010-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2010

Będąc jeszcze latoroślą, czyli mając lat 11, kupiłam przyjaciółce tę powieść, która wtedy uwielbiała Mikołajka. Powieść ta wróciła ostatnio do mnie w postaci pożyczki i chociaż lat mam już 16 nadal wywołuje u mnie salwy śmiechu, ucząc przy tym trochę życia oczami dziecka.

Dorastając zbyt szybko zapomniałam, jak to jest być niczego nieświadomym, bezpośrednim, kochającym wszystko i wszystkich, wybaczającym również wszystko małym dzieckiem, które postrzega świat takim, jakim jest. Nie doszukując się dziury w całym. Mikołajek podobnie do Małego Księcia spostrzega świat bardzo przyjemnie i bezwstydnie odkrywa absurdy życia dorosłych. Czasami troszkę naiwny (jak to dziecko), zupełnie bezkonkurencyjny, wielkoduszny, sympatyczny, ciepły i uczynny Mikołajek podbija serca czytelników już od dobrych pięćdziesięciu lat chwytając nas za serca.

Nie pomijając faktu, że Mikołaj to urwis. Nie zawsze umyślnie, ale przeważnie wpada w niezłe tarapaty lub problemy. Zadziwiające, jak zmyślnie i łatwo...

Renax | 2013-05-11
Przeczytana: 14 maja 2013

Wiem, że jest to książka dla dzieci, ale chciałam poznać tę kultową już lekturę młodych Polaków. Dzisiaj skończyłam. Świetne, inteligentne historyjki, również dla dorosłych. Ja widzę w nich świat dorosłych widziany oczami dziecka. Poza tym jest to bardzo odprężająca lektura. Wcale się nie dziwię tym milionom dzieci, którzy uwielbiają Mikołajka. Najzabawniejsza była historyjka o tym, jak Mikołajek bawił się z Jadwinią w "Mamę i Tatę'. Genialne. A głos panów Szturów zachęcił mnie do sięgnięcia po pozostałe tomy.