W niewoli uczuć. Jak wzbogacić własne życie emocjonalne.

Okładka książki W niewoli uczuć. Jak wzbogacić własne życie emocjonalne. Leslie Cameron-Bandler, Michael Lebeau
Okładka książki W niewoli uczuć. Jak wzbogacić własne życie emocjonalne.
Leslie Cameron-BandlerMichael Lebeau Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Emotional hostage
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2001-01-01
1992-01-01
83-87957-43-7
Andrzej Posiewnik

Źle mi się ją czytało przez wzgląd na styl i język. Zabrakło spójności i przejrzystości. Choć na brak przykładów nie można narzekać.

Treściowo: autorzy otwarcie piszą, że ich metoda uczyni człowieka szczęśliwym (w co wątpię). Bardzo upraszczają, wiele kwestii (np. funkcje pozytywnych emocji) omijają. Z większością ich założeń trudno się nie zgodzić.

Ta ksiazka sklania do sklania do refleflekcji nad prawdziwa natura naszych uczuc.Autorzy poddali szczegolowej analizie zycia emocjonalnego czlowieka.Udalo im sie pokazac,w jaki sposob wykorzystywac uczucia,kiedy chcemy cos osiagnac,wyrazic,czemus zapobiec,cos wybrac lub przewidziec.Fascynujaca lektura tej ksiazki moze sie przy tym okazac zajeciem nadzwyczaj pozytecznym,poniewaz poznanie struktur uczuc nie jest zadaniem autorowcelem w samym sobie.Tylko latwiej powiedziec,napisac,a trudno wcielic to w zycie.Lub inaczej nie zawsze teoria idzie w parze z praktyka.

jeśli ktoś chce zastanowić się nad tym co czuje lub poznać czym są uczucia to polecam tę książkę.

• Psychologia
  • * psychologia, rozwój, itp.
  • Pożyczone z biblioteki
  • W Lublinie
  • Kurkowa
  • Psychologia

Dodaj cytat z książki W niewoli uczuć. Jak wzbogacić własne życie emocjonalne.