Quasi-fundusze venture capital Publiczne wsparcie innowacyjnych MSP

Wydawnictwo: Difin
9788372519290
biznes, finanse

Prezentowana książka jest pierwszą na polskim rynku publikacją analizującą działalność funduszy venture capital anansowanych ze środków publicznych. To ważny rozdział w historii rozwoju rynku, ponieważ aktywność czynnika publicznego odegrała dominującą rolę w procesie rozwoju venture capital w Polsce. Książka oparta jest na bardzo bogatym materiale źródłowym, a dotarcie do danych dotyczących poszczególnych funduszy i ich spółek portfelowych wymagało iście benedyktyńskiej pracy. Analiza quasi-funduszy venture capital nabiera szczególnego znaczenia dziś, gdy temat wspierania funduszy venture capital ze środków publicznych znów stał się przedmiotem zainteresowania zarówno na szczeblu europejskim, jak i lokalnym. Warto polecić tę publikację szerokiemu gronu odbiorców inwestorom i analitykom rynku, naukowcom i studentom oraz politykom gospodarczym i przedstawicielom administracji.

Anja | 2014-10-04