Finansowanie rozwoju przedsiębiorstwa

Wydawnictwo: Difin
biznes, finanse

Książka ta jest przydatna dla szerokiego kręgu odbiorców o różnym stopniu przygotowa­nia i zakresie wiedzy ? nauczycieli akademickich, studentów, inwestorów, menedżerów, przedsiębiorców, a nawet analityków oraz zarządzających funduszami inwestycyjnymi i kapitałowymi. Na podkreślenie zasługuje fakt, że nie ogranicza się do prezentacji tylko lepiej znanych i szerzej stosowanych w Polsce zewnętrznych źródeł ?nansowania przedsię­biorstw, takich jak kredyty inwestycyjne, leasing, publiczne emisje akcji. Zajmuje się także omówieniem źródeł średnio wykorzystywanych ? faktoringu, obligacji korporacyjnych, venture capital lub rzadziej spotykanych ? cash poolingu, funduszy pożyczkowych, seku­rytyzacji aktywów, mezzanine, aniołów biznesu. Zrozumienie prezentowanych zagadnień ułatwiają przykłady dotyczące istniejących polskich przedsiębiorstw. Czytelnik może potraktować ją jako opracowanie całościowe, ale uzasadniona jest także lektura ograniczona do konkretnych rozdziałów dotyczących poszczególnych tematów. Istotne jest także to, że książka nie jest napisana językiem hermetycznym, zrozumiałym dla nielicznych. Dr hab. Andrzej Fierla, prof. SGH (fragmenty recenzji)

Dominika | 2015-09-26
Robert | 2014-12-22