eCFO. Budowanie wartości w przedsiębiorstwach nowej ery

Wydawnictwo: IFC Press Sp. z o.o.
biznes, finanse

eCFO: Budowanie wartości w przedsiębiorstwach nowej ery jako kontynuacja książki CFO: Architect of the Corporations Future stanowi praktyczny, zaktualizowany przewodnik dający wskazówki, w jaki sposób sprostać ogromnym wyzwaniom, z którymi spotykają się menedżerowie finansowi. W książce zamieszczono wywiady z wiodącymi dyrektorami finansowymi, studia przypadków, najlepsze praktyki oraz niezależne badania. W ten sposób książka staje się przewodnikiem w zmierzaniu ku przyszłości. Na kolejnych stronach można znaleźć wszystko to, co jest potrzebne, aby tworzyć wartość dodaną oraz odnosić sukcesy w świecie e-biznesu. Przejście od stanowiska dyrektora finansowego do e-dyrektora finansowego gwarantuje ekscytujące przeżycia. Stanowi ono przy tym wyzwanie. Taka transformacja wymaga wielu nowych umiejętności. Są to: rozwijanie zasobów niematerialnych, szacowanie przedsięwzięć internetowych, przyjmowanie nowych założeń odnoszących się do alokowania zasobów, budowania wirtualnej funkcji finansów i jeszcze wiele innych. Potęga Internetu pozwala wychodzić poza systemy ERP, odrzucać budżetowanie, zastosować nowe techniki wyceny i tworzyć nowe przedsięwzięcia. W miarę, jak tradycyjne funkcje księgowe zmieniają się lub znikają, nowego znaczenia nabiera redefiniowanie sfery finansów w świecie e-biznesu.