Czas honoru

Okładka książki Czas honoru Jarosław Sokół
Okładka książki Czas honoru
Jarosław Sokół Wydawnictwo: Zwierciadło Cykl: Czas Honoru (tom 1) powieść historyczna
powieść historyczna
Czas Honoru (tom 1)
Zwierciadło
2011-11-23
2011-11-23
Jarosław Sokół II wojna światowa polskie podziemie walka z okupantem

Książka z pewnością trudna do ocenienia, pod wieloma względami. Znacząco różni się od fabuły serialu, tak naprawdę to zdecydowanie mniejsza części się powtarza. W książce autor skupia się głównie na historii bohaterów zanim trafili na szkolenie do Anglii, to kończy się tym samym wydarzeniem co 1 sezon, czyli odbiciem Władka ze szpitala (łzy same napływają człowiekowi do oczu gdy uzmysłowi sobie kiedy ostatni raz Władek z Czesławem rozmawiali). Zdecydowanie wciągająca emocjonalnie, napisana tak, że ciężko się oderwać. Fajnym dodatkiem są przypisy, można posłuchać np piosenkę o których mowa w tekście, lub zrozumieć niemieckie zdania. Książka zdecydowanie wart polecenia, jeśli tylko komuś nie przeszkadzają opisy śmierci czy wyroków, przekleństwa (które występują) i żarty oraz teksty dotyczące stosunków seksualnych.

Ciężko mi się czytało tę książkę
Gdy czytałam dialog Michała z Bronkiem widzałam aktorów grających te postacie w serialu.
Mimo żejesr to inna historia niż ta z pierwszego sezonu serialu ja ciągle do niego wracałam i kojarzyłam z nim

Ciężko mi się czytało tę książkę

Książka oparta o wcześniejszy scenariusz, według mnie lepszy i ciekawszy. Polecam nie tylko fanom serialu, ale również miłośnikom historii.

Bardzo przyjemna powieść, pozwalająca poczuć nastrojowy klimat czasów, w których jest osadzona. Mimo wszystko polecam zacząć od obejrzenia serialu, a później zabrania się za serię książek, która jest moim zdaniem idealnym dopełnieniem równie dobrego serialu. Oczywiście są różnice między drobnymi wątkami. Na ekranie zobaczymy więcej emocji, a na kartach powieści urzeknie nas zdecydowanie większa dawka humoru.
Przestępny i ciekawy język autora czyta się szybko, przyjemnie i wciągająco.

Bardzo podobał mi się serial i książka również. Czyta się bardzo szybko. Książka jest napisana prostym językiem, ale łatwo złapać klimat tamtego czasu.

Świetna książka dla fanów serialu "Czas honoru" i nie tylko! Powieść zawiera szczegóły,których zabrakło w filmie i czyta się ją bardzo szybko ze względu na prawie same dialogi. Polecam gorąco,ja na pewno sięgnę po kolejne części!

Sięgnęłam po tą książkę chcąc jeszcze raz spotkać bohaterów ulubionego serialu. Dzięki niej mogłam nie tylko powrócić do znanych bohaterów i wydarzeń, ale też dowiedzieć się jak wyglądało życie cichociemnych przed przybyciem do Anglii, czy późniejsze szkolenia Książka jest wciągająca i napisana prostym językiem, dzięki czemu czyta się ją naprawdę szybko. Uważam że powieść stanowi bardzo dobre uzupełnienie serialu.

W zasadzie powinienem wystawić mniej gwiazdek, ale...
Daję napisanej przez Jarosława Sokoła trylogii taryfę ulgową tylko dlatego, że jestem wielkim fanem (choć nie bezkrytycznym) serialu. To właśnie serial chciałbym traktować jako wersję kanoniczną i punkt odniesienia, dlatego książka, a także jej kolejne części, nie do końca do mnie przemówiła... Niby Ci sami bohaterowie, podobne wydarzenia, ale coś tu jednak nie gra i jakoś się to wszystko rozjeżdża... Bohaterowie nieco papierowi... Może moja opinia wynika z tego, że po trzykrotnym obejrzeniu serialu mam już wdrukowane pewne schematy, sposób prowadzenia postaci, konkretne sceny... Mimo wszystko przeczytałem z przyjemnością. Dobrze było jeszcze raz spotkać Konarskich, Sajkowskich, Ryżkowskich i całą resztę bohaterów.

W zasadzie powinienem wystawić mniej gwiazdek, ale...

autor posiada zaskakującą łatwość w tworzeniu zróżnicowanych i prawdziwych bohaterów.

Lepsza niż serial. Czyta się miło i przyjemnie.

Lepsza niż serial. Czyta się miło i przyjemnie.

• II wojna światowa
  • Historyczne