biznes, finanse

Opracowanie jest podręcznikiem akademickim, adresowanym przede wszystkim do studentów kierunków prawniczych i administracyjnych, pomyślanym jako pomoc dydaktyczna uzupełniająca wykład ze wstępu do prawoznawstwa oraz teorii i filozofii prawa. Również praktyka prawnicza, poszukująca uzasadnień dla trudniejszych przypadków orzeczniczych, może tu znaleźć przydatne argumentacje i wyjaśnienia używanych pojęć. Forma alfabetycznego leksykonu, połączona z porządkiem tematycznym (osiem części), pozwala zarówno na wybiórcze korzystanie z poszczególnych haseł, jak też na bardziej systematyczną lekturę. Autorzy leksykonu a prof. Andrzej Bator, dr hab. Włodzimierz Gromski, dr hab. Artur Kozak, prof. zw. Stanisław Kaźmierczyk, prof. zbigniew Pulka są pracownikami Katedry Teorii i Filozofii Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Okładka: twarda, Rok wydania: 2008,

| 2013-01-24
Przeczytana: styczeń 2013

" Antynaturalistyczne ujęcie prawa jest owocem zasadniczych wątpliwości co do tego, czy metodologiczny paradygmat nauk empirycznych pasuje do ontologicznej charakterystyki rzeczywistości kultury, do której należeć ma również prawo" - legendarny już (wśród studentów) cytat z tej książki wystarczy za recenzję.

książek: 2045

Niskie noty w opiniach na temat tej publikacji mówią same za siebie, być może ktoś mi poleci książkę. Która tłumaczy w łopatologiczny sposób, podstawy prawa, jak czytać ustawy, teksty prawnicze, pomagająca tłumaczyć język prawniczo urzędowy na język ludzki, a przede wszystkim jak radzić sobie z samym prawem w Polsce, aby je rozumieć i aby służyło nam. A dokładniej jak się strzec przed jego niechcianą ingerencję w nasze życie.

Ta książka, pomimo wprowadzającego w błąd Tytułu, jest specyficznym słownikiem tłumaczącym niezrozumiałe pojęcia prawnicze, w taki sposób że stają się jeszcze bardziej niezrozumiałe i abstrakcyjne.

Rozwiązanie, opierać się na Prawie Brytyjskim, tudzież Tajskim, Chińskim a kto ma więcej szczęścia USA.

Tomek | 2016-11-07
Trish_P | 2015-02-19