Teoria i praktyka testowania programów

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
biznes, finanse

Książka ta różni się znacząco od większości pozycji z zakresu inżynierii oprogramowania poświęconych tematyce testowania, bowiem prezentuje zagadnienia w sposób całościowy: od przedstawienia spójnego obrazu podstaw teoretycznych, formalizujących intuicję i doświadczenie testerów, często gromadzone latami, poprzez syntetyczny opis kompletnego zbioru metod testowania podany w formie przepisów postępowania w większości sytuacji spotykanych w praktyce, aż po zagadnienia organizacji i standaryzacji pracy zespołów testerów oprogramowania, zaangażowanych w realizację przedsięwzięć informatycznych różnej skali. zawarte w niej treści są przydatne zarówno testerom, analitykom, projektantom, programistom, kierownikom projektów, jak też administratorom i osobom odpowiedzialnym za zakup, eksploatację i pielęgnację oprogramowania w firmie. Stanowi doskonałą pomoc w nauczaniu problematyki z zakresu programowania, jakości oprogramowania, planowania i zarządzania procesami wytwórczymi oprogramowania. Autorzy książki to cenieni eksperci międzynarodowi w dziedzinie testowania oprogramowania.

Hatezit | 2013-03-02
Przeczytana: 27 czerwca 2014