Okładka książki JESIEŃ LIŚCIA JASIA

Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników

Autor napisał o tej książce: „Tę opowieść dedykuję wszystkim dzieciom, które przeżyły nieodwracalną stratę oraz dorosłym, którzy nie potrafili im tego wytłumaczyć”.
To książka nie tylko o śmierci i przemijaniu, przede wszystkim o tym, że nawet Jaś, mały listek na wielkim drzewie, jest potrzebny. Jaś zmienia się, gdy zmieniają się pory roku. Czasem się boi, gdy nie wie, co go czeka, co się stanie, gdy nadejdzie zima. Zarówno dzieci i dorośli odnajdą w tej książce ciepło, mądrość i pokrzepienie.

Kasia | 2013-11-29

Wiele słyszałam o książce "Jesień liścia Jasia", bardzo wiele pozytywów! To pozycja, która weszła do kanonu książek przybliżającym dzieciom tematykę śmierci i umierania. W podtytule czytamy, że jest to "Opowieść o życiu dla małych i dużych". W pełni się z tym zgadzam. To książka również dla osób dorosłych. Bo także dla nas dorosłych przecież często nie jest oczywiste, że śmierć jest częścią życia. I chyba przede wszystkim dorosłym, bez cienia żadnych wątpliwości, polecam lekturę "Jesieni liścia Jasia". Jeśli chodzi o dzieci, to na pewno nie jest to lektura do samodzielnego czytania. Książka wymaga, według mnie, mądrej obecności dorosłego.
Najpierw przeczytałam historię liścia Jasia sama, dopiero potem czytałam synowi. Gdy czytałam sama byłam zachwycona głębią treści, sposobem przekazu, a także pięknym wydaniem. Opowieść ubarwiają zdjęcia przyrody i oczywiście liści w różnych porach roku. Książkę bierze się do rąk z przyjemnością, chciałoby się przerzucać kartki w tę i z powrotem.
Gdy...

buziaczek197 | 2014-06-09
Przeczytana: czerwiec 2014

Kocham książki tego autora :) Kiedyś pożyczyłam jedną od koleżanki i od tamtej pory czytałabym wszystko co wydał, ale niestety książki są trudno dostępne w Polsce. Może książka nie należy do grubych, może nie ma za dużo w niej treści. Lecz właśnie w tej treści jest zawarte wszystko: piękna bajka dla najmłodszych, piękne przesłanie dla dorosłych, cudowne ilustracje, pięknie wydana i czego można chcieć więcej. Jest to najlepsza książka na prezent jak i warto mieć ją na półce i do niej wracać tak jak np. do "Małego księcia". Przesłanie w tej książce utkwi Wam na całe życie.

Kasia | 2013-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2013

Przepiękna opowieść o przemijaniu. Polecam dorosłym jak i dzieciom.

Marianna | 2012-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2012

Książka w bardzo przystępny, ciekawy sposób przedstawia to czego my na co dzień jesteśmy światkami. Niestety nie umiemy o tym rozmawiać. Książka nam w tym pomoże :)

Agnieszka | 2012-05-18
Na półkach: Opowiadania, Przeczytane
Przeczytana: 2012 rok

"Nie ma dwóch identycznych liści,
choć wszystkie rosły na tym samym drzewie"

Bardzo przyjemna opowieść o przemijaniu.

NaZakrecie | 2014-06-16

103. rocznica
  • Katarzyna Berenika Miszczuk
    26. rocznica
    urodzin
    - Latanie... jest jak pierwsza miłość. Jak zakochanie. Nie umiałem znaleźć porównania, dopóki cię nie spotkałem.
  • Stefan Darda
    42. rocznica
    urodzin
    W towarzystwie przyjaciela nie istnieje coś takiego jak niezręczna cisza.
  • Stefania Grodzieńska
    100. rocznica
    urodzin
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Walter Kirn
    52. rocznica
    urodzin
    Szybkie przyjaźnie to nie jedyne, jakie zawieram, ale najlepsze. Bo ci ludzie znają życie dużo lepiej niż moi bliscy.
  • Frederik Pohl
    1. rocznica
    śmierci
    może dojrzałość polega na tym, że chce się tego, czego się samemu chce, a nie tego, co inni ci każą chcieć
  • Stanisław Grochowiak
    38. rocznica
    śmierci
    Wolność dla wszystkich. Giniemy za wolność. Najwyższą wartość człowieka jest wolność.Chyba tylko wrodzone poczucie złego smaku pozwoliło ludzkości na aż tak natrętne nadużywanie nic nie znaczącego liczmanu. Dodajmy do tego, że w imię tejśce wolności, owszem, więziono, gilotynowano i brano w jasyr ca... pokaż więcej
  • Viktor E. Frankl
    17. rocznica
    śmierci
    To, że jako istoty ludzkie jesteśmy wyjątkowi i jedyni w swoim rodzaju, wyróżnia nas spośród innych, nadając sens naszej egzystencji i wpływając w jednakowy sposób na naszą pracę twórczą, jak i na naszą zdolność do miłości. Kiedy uświadomimy sobie, że nie da się zastąpić jednego człowieka drugim, ro... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku