Okładka książki JESIEŃ LIŚCIA JASIA

Cena

Inne wydania

Polecamy

Opinie czytelników

Autor napisał o tej książce: „Tę opowieść dedykuję wszystkim dzieciom, które przeżyły nieodwracalną stratę oraz dorosłym, którzy nie potrafili im tego wytłumaczyć”.
To książka nie tylko o śmierci i przemijaniu, przede wszystkim o tym, że nawet Jaś, mały listek na wielkim drzewie, jest potrzebny. Jaś zmienia się, gdy zmieniają się pory roku. Czasem się boi, gdy nie wie, co go czeka, co się stanie, gdy nadejdzie zima. Zarówno dzieci i dorośli odnajdą w tej książce ciepło, mądrość i pokrzepienie.

Kasia | 2013-11-29

Wiele słyszałam o książce "Jesień liścia Jasia", bardzo wiele pozytywów! To pozycja, która weszła do kanonu książek przybliżającym dzieciom tematykę śmierci i umierania. W podtytule czytamy, że jest to "Opowieść o życiu dla małych i dużych". W pełni się z tym zgadzam. To książka również dla osób dorosłych. Bo także dla nas dorosłych przecież często nie jest oczywiste, że śmierć jest częścią życia. I chyba przede wszystkim dorosłym, bez cienia żadnych wątpliwości, polecam lekturę "Jesieni liścia Jasia". Jeśli chodzi o dzieci, to na pewno nie jest to lektura do samodzielnego czytania. Książka wymaga, według mnie, mądrej obecności dorosłego.
Najpierw przeczytałam historię liścia Jasia sama, dopiero potem czytałam synowi. Gdy czytałam sama byłam zachwycona głębią treści, sposobem przekazu, a także pięknym wydaniem. Opowieść ubarwiają zdjęcia przyrody i oczywiście liści w różnych porach roku. Książkę bierze się do rąk z przyjemnością, chciałoby się przerzucać kartki w tę i z powrotem.
Gdy...

buziaczek197 | 2014-06-09
Przeczytana: czerwiec 2014

Kocham książki tego autora :) Kiedyś pożyczyłam jedną od koleżanki i od tamtej pory czytałabym wszystko co wydał, ale niestety książki są trudno dostępne w Polsce. Może książka nie należy do grubych, może nie ma za dużo w niej treści. Lecz właśnie w tej treści jest zawarte wszystko: piękna bajka dla najmłodszych, piękne przesłanie dla dorosłych, cudowne ilustracje, pięknie wydana i czego można chcieć więcej. Jest to najlepsza książka na prezent jak i warto mieć ją na półce i do niej wracać tak jak np. do "Małego księcia". Przesłanie w tej książce utkwi Wam na całe życie.

Kasia | 2013-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2013

Przepiękna opowieść o przemijaniu. Polecam dorosłym jak i dzieciom.

Marianna | 2012-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2012

Książka w bardzo przystępny, ciekawy sposób przedstawia to czego my na co dzień jesteśmy światkami. Niestety nie umiemy o tym rozmawiać. Książka nam w tym pomoże :)

Agnieszka | 2012-05-18
Na półkach: Opowiadania, Przeczytane
Przeczytana: 2012 rok

"Nie ma dwóch identycznych liści,
choć wszystkie rosły na tym samym drzewie"

Bardzo przyjemna opowieść o przemijaniu.

NaZakrecie | 2014-06-16
Solej | 2014-05-26