biznes, finanse

Jak skłonić ludzi, żeby zrobili to, czego od nich chcemya Każdy ma własną, nie zawsze w pełni satysfakcjonującą odpowiedź na to pytanie. Nasza różni się od innych tym, że nie odwołuje się do paru zdroworozsądkowych sztuczek, ani nawet do kilku wrodzonych darów, które należałoby rozwijać (takich jak charyzma, talent oratorski i tym podobne), lecz do opartych na teoriach naukowych technik, których s

Northman | 2018-04-08
Przeczytana: 01 kwietnia 2018

Zrób to, czego chcę... ;)

Temat książki może nie jest odkrywczy, ale nieodmiennie ciekawy :) I, czy tego chcemy czy nie, temat ten jest częścią naszej codzienności. Nawet nie w kontekście jakichś naszych zachowań, lecz bardziej w kontekście zachowań innych wobec nas... Możliwe bowiem, że na temat książek takich jak ta panuje błędne przekonanie, iż są to "podręczniki manipulacji", napisane dla "wybierających sobie słabe ofiary po to, by nimi manipulować"; otóż nie ;) , książki takie jak ta służą też (przede wszystkim?) temu, by manipulację rozpoznać i skutecznie się przed nią bronić.

Manipulacja, wywieranie wpływu... świadomie lub nie, ale doświadczamy tego (naprawdę) na co dzień. Czy to w pracy, czy to w sklepie... tak naprawdę możemy tego doświadczyć wszędzie. Autorzy niniejszej książki zwracają uwagę na ten fakt, dając jednocześnie przykłady technik manipulacyjnych i podając sposoby ich użycia, ale też obrony przed nimi. Pouczające ;) ... Mam jednak (chyba) takie małe wrażenie,...

książek: 1950
asiula1000 | 2016-05-12
Na półkach: Przeczytane, Psychologia
Przeczytana: 11 maja 2016

Książka o ciekawych rzeczach napisana w nieciekawy sposób. Temat mało unikatowy, stąd lepiej sięgnąć po innych autorów, zwłaszcza polskich. Zabrakło mi tutaj prostego, ciekawego gawędzenia. Zmarnowane pole do popisu.

Wojciech | 2016-06-12

Podstawowe techniki manipulacji typu "low ball", "DITF" (drzwiami w twarz) etc. są dobrze opisane. Niektórych "przykładów z życia" nie da się wprost przełożyć na polskie realia, niemniej - właśnie dzięki zawarciu różnych historyjek - książkę czyta się łatwo i przyjemnie. Nawet trochę wciąga.

Iza | 2018-03-22
Przeczytana: 22 marca 2018