Szczyty i doliny

2010-01-01
2010-01-01
978-83-60652-74-9
Anna Wojtaszczyk

Czasami to nie ty znajdujesz ksiazke, ale to ona znajduje ciebie.
Szczyty i doliny lezala u mnie na polce ponad piec lat. Wiele razy na nia spojrzalam, wzielam do reki podczas kilku przeprowadzek, ale nigdy nie otworzylam...az do dzisiaj. Wczoraj wieczorem zadalam sobie kilka pytan, ktore w ostatnim czasie mnie nurtuja. Dzisiaj rano wstalam, zaparzylam kawe, wzielam ksiazke z polki i przeczytalam jednym tchem znajdujac odpowiedzi, ktorych szukalam.
czywiscie jest to ksiazka - przypowiesc.Kazdy znajdzie w niej cos innego.
Dla mnie dzisiaj to byl strzal w dziesiatke.

Czasami to nie ty znajdujesz ksiazke, ale to ona znajduje ciebie.

Krótka przypowieść, ale może sprawić, że życie każdego człowieka stanie się bardziej doskonałe i satysfakcjonujące. Podpowiada, jak radzić sobie w chwilach ciężkich, jak również w chwilach sukcesów, aby nie osiąść na laurach...

Fajna, mała książeczka.
Trochę jakby bajka tylko, że dla dorosłych.
...
Można się czasem zgubić w pogoni za swoim szczytami i zapomnieć o bieżącym życiu. Co zdarza mi się wyjątkowo często.
I chyba właśnie dla takich ludzi jest ta książka.

Przy okazji jest tak prosta, że na pierwszy rzut oka wydaje się banalna.
Coś jednak jest w tej metodzie - skłoniła mnie do refleksji.

Mam nadzieję, że nie zapomnę o tych radach zbyt szybko.

Polecam.

Fajna, mała książeczka.
Trochę jakby bajka tylko, że dla dorosłych.
...
I chyba właśnie dla takich ludzi jest ta książka.

Przy okazji jest tak prosta, że na pierwszy rzut oka wydaje się banalna.
Coś jednak jest w tej metodzie - skłoniła mnie do refleksji....

Książka może być ciekawa dla ludzi, którzy myślą raczej mało.
Tak właściwie to autor niczego zupełnie nowego nie odkrywa, a raczej przedstawia prawdę, którą wielu ludzi nie potrafi pojąć.
Jednak jest to książka do czytania na klozecie. Można się chwilę zastanowić i nawet coś wyciągnąć, ale do głębszych refleksji zupełnie nie skłania.

Książka może być ciekawa dla ludzi, którzy myślą raczej mało.

"Szczyty i doliny" to przypowieść opowiadająca o młodym człowieku, który dzięki spotkaniu i rozmowom ze starym człowiekiem na szczycie góry, poznaje kilka prostych zasad zmieniających jego życie.

Kilkanaście lat temu ta książka być może byłaby odkrywcza dla niektórych, natomiast dzisiaj nie zaskakuje niczym. Od wielu lat na rynku jest tyle różnego rodzaju poradników, że ta książka wydała mi się bardzo naiwna. Jeśli ktoś nie czytał wcześniej książek o samorozwoju, to być może prostota tej przypowieści i jej zasady - jakby nie było całkowicie słuszne - przypadną mu do gustu.

Przeczytałam książkę z przyjemnością, jednak nie znalazłam w niej niczego nowego, stąd i moja ocena niezbyt wysoka.

Kolejne wspaniałe opowiadanie Spencera Johnsona. Uwielbiam jego perełki, które potrafią mnie wyrwać z zadumy i pokazać o co w tym życiu właściwie chodzi.
Bardzo lubię sięgać po jego książki szczególnie w trudniejszym okresie życia. Można poczuć się naprawdę lepiej ;) I zawsze po skończeniu odczuwam żal, że to już koniec...

Książka "Szczyty i doliny" jest książką którą można przeczytać jednym ciągiem ponieważ zawiera wiedzę teoretyczną przedstawioną w postaci ciekawego opowiadania . Szczerze polecam pomimo to że wiedzy w niej zawartej jest mało ale wystarczająco aby poprzez jej treści zrozumieć pewne fakty .

• Przeczytane 2023
  • Psychologia
  • Psychologia, socjologia, antropologia
  • Self-Development
  • Rozwój

Dodaj cytat z książki Szczyty i doliny