Kajko i Kokosz. Festiwal czarownic

Cykl: Kajko i Kokosz (tom 16)
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Kajko i Kokosz
komiksy
takisobiejac

Do grodu Mirmiała przybywają czarownice z bliska i daleka. Pośród jury znajdują się Kajko i Kokosz, zaś wśród publiczności pojawiają się... zbójcerze.

źródło opisu: opracowanie własne użytkownika takisobiejac

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

Black_and_white | 2014-09-10
Przeczytana: 19 października 2013

Ha,ha ale śmieszne! Najlepszy moment z wędkującym ofermą i Hegemonem;)

Kubencjusz_Ziegler | 2018-10-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiks
Przeczytana: 01 czerwca 2017

Kupiłem, bo przypomniało mi się jak czytałem parę tomów w podstawówce. Żałuję, że biblioteka nie miała więcej niż dwa tomy, ale cóż.

Komiks potrafi odprężyć i w sumie w moim wieku to tylko do tego się nadaję. Historia, nic specjalnego, a bohaterowie potrafią czasem wkurzyć swoją głupkowatością. Dla dzieci to idealne rozwiązanie, bo mogę się uczyć razem z narysowanymi bohaterami.

Bardzo podobają mi się kolorowe plansze. Kolory są różne i soczyste, miłe dla oka.

Może jeszcze kiedyś kupię sobie jeden, albo dwa tomy.

książek: 2060
AnnaSikorska | 2018-07-24

Janusz Christa, Kajko i Kokosz. Posiady Guślorek, tł. Bartłomiej Kuraś, Warszawa „Egmont” 2018
Na komiksach o Kajku i Kokoszu wychowało się nie tylko moje pokolenie. Powstałe w latach 80 XX wieku przygody bohaterów powracają w odświeżonej odsłonie: lepszy papier, a czasami w tłumaczeniach, czy nawet kontynuacjach. Jedno się nie zmieniło: są to opowieści o dwójce przyjaciół mieszkających w grodzie Mirmiłów, którego wodzem jest ciapowaty kasztelan Mirmił i jego dobrze zbudowana małżonka, która z powodzeniem mogłaby zastąpić męża w obowiązkach.
„Kajko i kokosz. Posiady guślorek” to po prostu album „Festiwal czarownic” przetłumaczony na gwarę góralską. Sięgnęłam po niego z ciekawości, czy poradzę sobie z językiem i jak wygląda to tłumaczenie.
Janusz Christa zabiera nas do prastarego Mirmiłowa, w którym mieszkańcy będą świętowali setną rocznicę założenia grodu. Uroczystość nie może odbyć się bez dużych ilości jedzenia, picia i gości. Mają zjechać ważne osobistości. Nim to nastąpi trzeba...

Agnesto | 2019-04-04
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Powrót do lat dzieciństwa, gdy komiksy były bramą dla wyobraźni i marzeń. Kajko, Kokosz, Mirmił - władca rodu i jego żona Lubawa😁 i... czarownice, a wśród nich ciotka Jaga z mężem prawie że Janosikiem, Łamignatem🏜️🎄🎄🎄🎄🎄 Mamy tu przebierańców (Kajko i Kokosz jako kobiety;) mamy wielkoluda Mirmiła, który wedle wzrostu ocenia moc swej władzy (potem w wyniku pazerności staje się karzełkiem, jak skrzat, z którego się nieco wcześniej nabijał - los bywa przewrotny;) i mamy Lubawę, która na jego gigantyczny wzrost reaguje... omdleniem;)
rewelacja

Lorak1981 | 2015-07-24

Kajko i Kokosz "Festiwal Czarownic" - jeden z niewielu komiksów, których w tamtych czasach byłem właścicielem. Oj w niejednych rękach był czytany. A i dzięki niemu kilka innych "Kokoszów" przeczytałem dzięki wymianie. To były piękne czasy... Teraz wszystko jest w zasięgu, a na wszystko brak czasu...

Adam | 2010-09-20
Przeczytana: 1988 rok

Czytana w dzieciństwie seria komiksów o "Kajko i Kokoszu" do tej pory wywołuje miłe wspomnienia. Komiksy pełne dobrego humoru myślę, że i obecnie znajda wśród najmłodszych wielu wiernych czytelników. Tytułowy "Festiwal czarownic" trzyma poziom, polecam! :)

George Klunej | 2018-09-17

o Kajku i Kokoszu można napisać tylko jedno: wybitny :)

Nie rozbijajmy się na ocenę poszczególnych tomów... (bo oberwałoby się borostworom :P )

Marzena | 2011-07-03

ulubiony komiks mojego dzieciństwa