Problemy funkcjonowania i rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce

Wydawnictwo: Difin
9788372519757
biznes, finanse

W książce podjęta została szeroko pojęta tematyka małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce, w tym także w kontekście integracji Polski z Unią Europejską. Wskazano m.in. na zmiany, jakie nastąpiły w zakresie funkcjonowania i rozwoju MśP przed i po integracji i wynikające stąd konsekwencje dla ich działalności, zarówno w ujęciu rynku krajowego, wspólnotowego, jak i globalnego. Publikacja jest efektem wieloletnich badań prowadzonych w Katedrze Eko­nomiki i Organizacji Przedsiębiorstw Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na temat zachowań przedsiębiorstw w dobie globalizacji rynku i ery nowej ekono­mii. zamieszczone w pracy cele badawcze zrealizowano na podstawie szerokich studiów literaturowych oraz badań empirycznych, m.in. badań ankietowych 304 przedsiębiorstw sektora MSP z czterech branż: budownictwa, transportu, handlu i usług. Wykorzystano także wyniki badań wybranych ośrodków i urzędów, m.in. GUS, UKIE, MGiP, PARP oraz NBP.

azoladek | 2016-02-22
Agata | 2015-04-30