Smutny Kontynent

Wydawnictwo: Arcana
83-86225-86-6
historyczna
Niziołka

Dzieje Azji Wschodniej - obszaru, którego znaczenie we współczesnym świecie wciąż wzrasta i gdzie krzyżują się interesy wielu nie tylko lokalnych potęg - są jeszcze ciągle słabo znane polskiemu czytelnikowi. Dostępne w naszym kraju publikacje są nadal bardzo nieliczne, a znaczna ich część nosi na sobie wyraźne piętno panującej w PRL ideologii, uniemożliwiającej często rzetelne informowanie o faktach, nie mówiąc o ich interpretacji. Czytelnicy znajdą tu znakomite teksty, m.in.: Yamamoto Isoroku: dramat admirała, Douglas MacArthur - dalekowschodni generał, Klęska Wietnamu Południowego, Gra o Tybet 1904-1949: preludium do tragedii, Hirohito, cesarz Showa.

źródło opisu: Od Wydawcy

Prider | 2016-01-07