angielski
Wkp

Opowiadanie autorstwa Joanne K. Rowling przedstawiające krótką przygodę Jamesa Pottera i Syriusza Blacka z mugolskimi policjantami trzy lata przed narodzinami Harry'ego Pottera (1977).

lacerta | 2012-05-08
Przeczytana: 08 maja 2012

Bardzo fajne opowiadanie, szkoda tylko, że strasznie krótkie. Najchętniej przeczytałabym całą, obszerną książkę poświęconą Huncwotom i czasom młodości rodziców Harry'ego.

Wkp | 2013-08-01

Link do opowiadania http://crushable.com/entertainment/the-harry-potter-prequel-read-it-here/
Dla ciekawych link do tłumaczenia na polski (niezbyt udanego)http://www.harry-potter.net.pl/Harry-Potter-prequel-i1303.html

Fabuła opowiadania jest prosta. Oto cofamy się do młodości Jamesa i Syriusza i poznajemy ich w trakcie przejażdżki motorem. Ścigani przez policję pakują się w gorsze kłopoty, bowiem zjawiają się tez dziwaczni czarodzieje...

Co do moich wrażeń po lekturze, to uwielbiam wszelkie dzieła pani Rowling i Prequel przeczytałem z wielką radością, ale niestety nieco mnie rozczarował. Krótka opowiastka o młodym Syriuszu Blacku i Jamesie Potterze (co przy okazji rodzi pytanie po co tytuł "Harry Potter Prequel", skoro Harry nawet nie jest tam wspomniany, i drugie, skoro akcja dzieje się tylko 3 lata przed narodzinami tytułowego bohatera, czemu Syriusz i James zachowują się jak dzieci?) uciekających na motorze przed policją jest napisana wprawdzie stylem dobrze nam znanym, ale...

Atala | 2012-01-26
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 26 stycznia 2012

Byłoby super, jakby pani Rowling napisała całą książkę o przygodach Huncwotów! Bardzo chętnie bym to przeczytała ;)

Urmurmina | 2015-05-12

Jak dla mnie jest to interesujące wprowadzenie w niesamowite przygody Jamesa Pottera, Syriusza Blacka i ich przyjaciół - pobudza apetyt na większość opowieść. Szkoda więc, że jej nie ma, bo na pewno wyszłaby świetnie!

mclena | 2016-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2016

Przeczytane ze strony:

I szczerze nie bardzo rozumiem - po co to? Dlaczego? Co wnosi? To jest "opowiadanie" na góra jedną stronę i nawet streścić się tego nie da, bo trzeba by było zdradzić całość, a i tak naprawdę niewiele się tu dzieje. Serio nie rozumiem o co chodzi. Chciałabym dac wyższą ocenę, ale nie mam za co. Z reszta przeczytajcie sami i oceńcie.

Nie wiem dokładnie jakie były moje oczekiwania, ale to opowiadanko (dosłownie) było strasznie krótkie! (o czym uświadomiła mnie koleżanka i już wtedy przestałam się spodziewać nie wiadomo czego). Pięć minut rozrywki, nawet nie zdążyłam wczuć się na powrót w klimat świata czarodziejów.

W sumie to nawet nie wiem za bardzo co napisać, miniaturowa przygoda ojca Harrego i Syriusza. Fajnie, że jest i ładnie napisane, ale w sumie nie wiem po co. Jako że przeczytałam wszystkie Harry Pottery, odbębniłam również i to. I chyba już skończę, co by opinia nie wyszła dłuższa niż to opowiadanie :D

Aaron | 2013-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2013

Bardzo krótkie opowiadanie Joanne Kathleen Rowling.
Czas akcji to trzy lata przed narodzinami Harry'ego Pottera.
James Potter i Syriusz Black uciekają na motorze przed policjantami, jednak ich największym problemem będzie pojawienie się czarodziejów.

Wystawiłem notę bardzo dobrą, pomimo tego że ta historia jest zbyt krótka by móc ją szczegółowo oceniać.

Dla fanów Harry'ego Pottera jak najbardziej wskazana.

PABLOPAN | 2014-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2014

Zdecydowanie trudno ocenić "Prequel", przede wszystkim ze względu na jego długość, a raczej jej brak :) Wiem, że pewnie Rowling ma dosyć Pottera po tych 7 tomach, ale mogłaby jednak sprawić swoim czytelnikom przyjemność i popełnić opowieść o "mrocznych czasach", gdy Voldemort był postrachem czarodziejskiego świata. Zamiast tego dostaliśmy "Trafny wybór" i "Wołanie kukułki", które są dobre, ale to jednak nie to samo. "Prequel" oczywiście polecam, bo każde zdanie napisane przez Rowling jest nie lada gratką dla każdego Potteromaniaka.

arachne | 2012-05-01
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 01 maja 2012

Syriusz.
W tym opowiadaniu pojawia się SYRIUSZ! Nie wierzę, że ktoś będzie potrzebował większej rekomendacji.

Gdyby był to fick, a nie oryginalny tekst spod pióra pani Rowling, przeszedłby bez echa, czytałam tak genialne opowiadania z Huncwotami w roli głównej, że dziwię się, iż autorka taki prequel opublikowała. Bo raz, że nic w zasadzie nie wnosi, dwa, nie jest ani zaskakujący, ani zabawny, nie kończy się puentą... Nie narzekam, bo nie wiem, czy wspominałam, ale w opowiadaniu pojawia się Syriusz c:

Liczę, że to po prostu mżawka przed ulewą i doczekamy się jakiegoś tysiącstronnicowego tomiczku o Syriuszu, Jamesie i reszcie spółki.

PS: nie czytajcie tłumaczenia, jest okropne, wygląda jakby ktoś tłumaczył tekst słowo po słowie ze słownikiem w garści.

JaneS | 2014-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2014

Prequel serii Harry Potter to króciutkie opowiadanie składające się z 800 słów (nie żebym liczyła) autorstwa J. K. Rowling i opublikowane on- line 11 czerwca 2008 roku.

Akcja opowieści dzieje się trzy lata przed narodzinami Harry'ego Pottera i przedstawia krótką przygodę Jamesa Pottera i Syriusza Blacka z mugolskimi policjantami.

Jest to tak krótkie opowiadanie, że dużo się o nim nie napisze. Kiedy czytam książki spod pióra Rowling, to dostaję literackiego orgazmu. Chyba nigdy nie zawiedzie mnie ta cudowna pisarka, bo każda kolejna książka jest coraz lepsza, coraz bardziej doszlifowana. Zdecydowanie ta autorka to diament wśród wszystkich żyjących pisarek.

Opowiadanie oceniłam na 10, gdyż jestem święcie przekonana, ze gdyby powstała osobna książka o życiu rodziców Harrego przed jego urodzinami, to z pewnością nie byłabym zawiedziona. Ba, chyba byłabym najszczęśliwszą osobą na swiecie.

Polecam wszystkim fanom, którzy maja kompletnego bzika na punkcie Pottera, ale ostrzegam, nie...