biznes, finanse

Książka poświęcona jest tematyce Całościowej Identyfikacji strategicznie zaplanowanemu działaniu organizacji w celu pozytywnego jej wyróżnienia na rynku i jednoczenia zespołu wokół wspólnej misji i celów. Nie tylko logotyp. Wyróżnienie i przynależność w biznesie: wyjaśnia istotę i genezę CI, prezentuje rolę, jaką CI odgrywa we współczesnym biznesie w Polsce i na świecie, wyjaśnia zasady stosowania narzędzi pomocnych w prowadzeniu programu CI, pokazuje sposoby dostosowania wizerunku firmy do konkretnej sytuacji rynkowej.

Dociekliwy_Kotek | 2012-03-26
Na półkach: Przeczytane, Typografia
Przeczytana: marzec 2012

Bez większych rewelacji, ale użytecznie: wiedza w "Nie tylko logotyp" jest w dużej mierze intuicyjna, a książka pomaga ją ułożyć, usystematyzować i pogłębić, zwracając uwagę na kluczowe aspekty przygotowania i pracy nad spójnym CI. Bardzo pomocne są też praktyczne rady (spis narzędzi przydatnych w badaniach i krytyczne uwagi dotyczące projektowania samego CI), dodatkowo wyeksponowane ciekawą grafiką. Zamiast rozwlekłych rozważań czym jest, a czym nie jest CI dostajemy zatem zwięzłe, przejrzyste kompendium.
Wątpliwości budzi tylko ostatni rozdział, poświęcony pracy nad CI Telewizji Polskiej, bardzo mocno okrojony ze względu na poufność danych, a tym samym niewiele z niego wynika.
Książka dobra na początek, żeby wskazać kierunek badań i lepiej poznać samo dość interdyscyplinarne zagadnienie CI.

BartBass | 2014-01-06
matadu | 2013-11-28