The Walking Dead, Volume 5: The Best Defense
zombie, żywe trupy
komiksy

Smakowity kąsek dla fanów takich filmów jak "Noc żywych trupów", "Wysyp żywych trupów" czy "28 dni później". Nieszablonowi bohaterowie, niespodziewane zwroty akcji i zombi, czyhające na ludzi za każdym rogiem. Ale nie tylko. Po ten komiks powinien sięgnąć każdy, kto lubi dobrze opowiedziane historie. Rick był wzorowym policjantem w małym amerykańskim miasteczku. Ranny podczas służby, trafił...

Rick był wzorowym policjantem w małym amerykańskim miasteczku. Ranny podczas służby, trafił do szpitala w stanie śpiączki. Obudził się już w innym świecie. Świecie, który opanowały stwory. Rick stanął przed niezwykle trudnym zadaniem - w świecie pełnym zombi musi odnaleźć swą żonę i dziecko. Ale najpierw przeżyć każdy kolejny dzień. A nie jest to łatwe.

Scenariusz do "Żywych trupów" napisał Robert Kirkman, który ma na swoim koncie kontrowersyjny komiks "Battle Pope" (o papieżu zwalczającym zło karabinem maszynowym) i "Invincible" (nowe spojrzenie na superbohaterów). Za grafikę pierwszych zeszytów odpowiedzialny jest Tony Moore, młody, obiecujący rysownik, który współpracował z Kirkmanem przy "Battle Pope". Moore od lat fascynuje się tematyką zombi, co widać w jego pracach.

ChicaDeAyer | 2015-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2015

W końcu się doczekałam! Dokładnie takie wyobrażenie miałam o tej serii przed zapoznaniem się z zeszytem pierwszym. Wreszcie pojawiło się jakieś trzęsienie ziemi, w końcu zadbano o uwypuklenie spustoszenia, jakie w ludzkiej psychice poczyniła inwazja żywych trupów. Pojawił się i czarny charakter, po którym wiele sobie obiecuję, bo już na stępie mocno zaznaczył swoją obecność. Mam nadzieję, że kontynuacja dzięki nowym wątkom nie powróci do klimatów rodem z brazylijskiej telenoweli, bo zaczęło mnie to po trosze irytować.

Villiana | 2015-03-17
Przeczytana: 17 marca 2015

Wreszcie! Pojawia się postać, która w serialowej wersji budziła we mnie naprawdę silne emocje, a mianowicie Gubernator. Muszę przyznać, że komiksowa wersja wyglądała nieco łagodniej, ale to wciąż kawał pojebańca i znów cała się trzęsę i mam ochotę na jego rychłą śmierć. Pokoik wypoczynkowy Gubernatora był największym szokiem i obrzydlistwem w całej serii.

Dużo się dzieje w tej części, oglądając na bieżąco serial również uważam, że wydarzenia w więzieniu i Woodbury były chyba jak do tej pory najciekawszymi. Ludzie zwracają się przeciwko ludziom i już nie tylko zombiaki są zagrożeniem, teraz trzeba mieć ograniczone zaufanie do każdego.

Luelle | 2015-07-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 17 lipca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Pojawienie się Gubernatora w pełnej krasie, jego szaleństwo, brutalności i bezwzględność. Biedna Michonne...ale pięknie się na nim zemściła, Rick też oberwał. Pierwszy wgląd na idylliczne Woodbury. Świetny tom

Monika | 2015-03-26
Przeczytana: 26 marca 2015

Rewelacja! A te teksty, a raczej propozycje Carol, what the... :D

comboometga | 2016-07-05
Przeczytana: 28 czerwca 2016

Nie będę pisać opinii do każdego tomu z serii, ponieważ nie chcę lać wody bez sensu, szczególnie, jeśli nie jest to konieczne.
Powiem tylko tyle: z każdym kolejnym tomem jeszcze bardziej pragnęłam poznać następny.

Paweł Gryniewicz | 2012-10-12
Na półkach: Przeczytane, Komiksy

Trochę dramat się zrobił :P Jak nie ma akcji poza pokazanym życiem w więzieniu to trochę wieje nudą i widać, że kobietom odpierdala, pytanie tylko co mnie to może obchodzić :P

pumkq | 2016-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2016

Co mogę więcej napisać ten tom był bardzo dobry

Sanders | 2016-03-05
Na półkach: Ebooki, Przeczytane

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Mało Lori! <3
Będę strasznie spoilerować bo nie cierpie tej postaci.

Niech ona umrze! Mam jej dość! Jej i jej problemów!
Skończyłam
Nie lubie Gubernatora, mimo że ogólnie lubie takie postacie, to jego nie trawie.
Ogólnie ciekawy tom. Fajnie że nie mam następnego, a ten sie skończył oczywiście "ciąg dalszy nastąpi..." Kurczę jak można!
I nadszedł czas na moją petycję z cyklu "Moore rysował lepiej..."
Moore rysował lepiej. Ta kreska mi nie pasuje i nie lubie jaj jak Lori. Nie wiem co w tym jest ale ja chce zmiany rysownika! *tupnięcie*.

Daxterek300 | 2015-11-07
Przeczytana: 11 listopada 2015