Znowu razem

Okładka książki Znowu razem Stefan Ljungqvist
Okładka książki Znowu razem
Stefan Ljungqvist Wydawnictwo: Rea Cykl: Mira i potwory (tom 5) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Mira i potwory (tom 5)
Monsterflickan. Atertoreningen
Rea
2010-05-12
2010-05-12
Maja Mikrut

„Miej oczy otwarte i bacz, by ten, kto idzie twoimi śladami, robił to z odpowiednich pobudek.”

Po wyczerpującej wizycie w urzędzie ds. potworów, Mira powraca do karawany. Udało jej się nie tylko odnaleźć i sprowadzić Przywódcę, ale również zdobyć składniki na lekarstwo dla mamy. Teraz tylko potrzebny jest ktoś, kto zna się na medycynie i potrafi przyrządzić lek. Mira będzie musiała odrzucić swoje wątpliwości i zaufać osobie, budzącej wiele wątpliwości. Tylko w ten sposób dziewczynka może zdobyć cenną miksturę i naprawić złamane serce mamy.

Duval jest coraz bliżej osiągnięcia upragnionego celu. Teraz, gdy w karawanie pojawiła się Starszyzna, nadarza się idealna okazja do unicestwienia wszystkich potworów. Doktor wie, że w pierwszej kolejności musi zmierzyć się z Mirą. Tym razem nie może pozwolić jej uciec. Mężczyzna jest pewny jednego - dziewczynkę-potwora czeka okrutna śmierć. Bo w końcu nic nie smakuje tak dobrze, jak zemsta…

Podczas czytania poprzednich części przyzwyczaiłam się już, że wydarzenia rozgrywają się w błyskawicznym tempie. Ale tutaj akcja dosłownie pędzi na złamanie karku. Jest jeszcze mroczniej i brutalniej niż w poprzednich tomach. Niektóre wydarzenia obfitują w okrucieństwo – zwłaszcza sceny walk oraz sytuacje przedstawione w klinice. Przez to cała historia ma mocny, konkretny wydźwięk. Główna bohaterka wciąż jest w drodze – tym razem poszukuje swojej mamy, jednocześnie umykając przed piętrzącymi się zagrożeniami.

Finał jest ciekawy, powiedziałabym, że nawet zaskakujący. Szkoda tylko, że nie wszystkie wątki zostały rozwiązane – jestem ciekawa co stało się z sybillą czy Lopusem.
Historia spełniła moje oczekiwania – bawiłam się naprawdę bardzo dobrze, obserwując poczynania Miry i Sylwestra. Polecam fanom nietuzinkowych opowieści, z pewnością będą zadowoleni 😊

Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie zakończenie które podniosło ciśnienie. Niestety.

Książki opowiadają historię Miry, dziewczynki, która odkrywa że została adoptowana. Tutaj chciałabym wspomnieć że tę serię znalazłam na dziale dla dzieci. Moim zdaniem książka jest dla dzieci +9 lat, ponieważ Mira jest szykanowana w szkole z powodu swojego wyglądu. Na początku książki dziewczynka mówi do swojego odbicia "Dlaczego nie możesz po prostu umrzeć?". Dlatego uważam że książka nie jest dla młodszych niż 9 lat.

Chciałabym by więcej dzieci sięgnęło po tą historię. Mi, niestety, pod koniec zupełnie przestała się podobać. Jednak myślę, że jestem po prostu na to za stara, ale myślę że nawet niektórym starszym powinna się spodobać.

Ostatnia część przygód Miry i jej rodziny była chyba najbardziej wciągająca ze wszystkich części. Od samego początku wiedziałam, że Czochrus to tak naprawdę ojciec dzieci :D. Jednak niektóre rzeczy były dla mnie zagadkowe. A jeszcze wiele pytań zostało bez odpowiedzi. Szkoda, że nie ma kolejnych przygód Miry.
Te książeczki były super!
Gorąco polecam!

Te książeczki były super!
Gorąco polecam!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Polecam

Polecam

• Wymienię/Sprzedam
  • Literatura dziecięca
  • Serie
  • Mira i Potwory

Dodaj cytat z książki Znowu razem