historyczna

W czerwcu 2007 r. minęło dwadzieścia lat od wizyty w Szczecinie Ojca świętego Jana Pawła II. Jubileusz stał się okazją do wspomnień oraz przyczynkiem do tego, aby wydać materiały źródłowe nawiązujące do pamiętnych dla miasta wydarzeń. Publikowane dokumenty a meldunki operacyjne, które naczelnicy Wydziałów IV i V Wojewódzkiego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Szczecinie kierowali do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Warszawie a zawierają informacje o sytuacji w relacjach państwoaKościół na Pomorzu zachodnim, przygotowaniach, przebiegu i echach papieskiej wizyty.

Joanna Siuda | 2015-04-14