Ala Makota. Zakochana. Tom 2

Okładka książki Ala Makota. Zakochana. Tom 2 Małgorzata Budzyńska
Okładka książki Ala Makota. Zakochana. Tom 2
Małgorzata Budzyńska Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Ala Makota (tom 2.2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Ala Makota (tom 2.2)
Znak emotikon
2011-01-01
2011-01-01

Chyba najzabawniejsza część serii, można się uśmiać. Chociaż bohaterka ma problemy z jakimi mierzy się wiele nastolatek to podchodzi do nich w oryginalny sposób. I doceniam ogrom cytatów i złotych myśli

Czy ja wiem? Taka sobie. Przeczytana głównie po to by mieć wszystkie za sobą. I dziwna sprawa na końcu z akcją Paprotka i Tomaszem wynikła. Ale jak kto chce się dowiedzieć co dalej to niech przeczyta.
Czyta się to lekko i raczej nie zapadło mi w pamięci. Taka na jeden dzionek, by odpocząć od życia :)
Kto czytał inne może przeczytać i tą

Kto czytał inne może przeczytać i tą

Na półkach: , , , , , , ,

Jest to kontynuacja przygód Ali Makoty, rodowitej warszawianki. W tej książce dużo się dzieje, przede wszystkim za sprawą dziewczyny Jacka, której Ala się zwierzyła ze swoich problemów, związanych z miłością do Tomka. Monika próbuje pomóc Ali na swój specyficzny sposób. Obie dziewczyny zaczynają nękać Tomasza, przez co... No właśnie: co? Sami się przekonacie, sięgając po "Zakochaną. 2". Jej lektura dostarczy wielu odczuć i wrażeń, dlatego też polecam ją fanom Ali.

Ach te nasze miłości w wieku nastu lat, kiedy to wierzyliśmy, że wiek się nie liczy. Podkochiwaliście się w kimś dorosłym? Uważaliście, że to ta jedyna i wielka miłość za nic mając zdrowy rozsądek mówiący, że tak nie można? I za nic mieliście brak reakcji z strony lubego… Musi być wasz i już!
O Ali Makocie powstało już kilka książek. Ta jest kolejnym pamiętnikiem jej przeżyć. Tym razem tytułowa Ala się zakochała. I to w nie byle kim. Jej obiektem westchnień jest Tomek, nowy sąsiad, który jest o wiele starszy. Nastolatka uważa jednak, że to żaden problem, a jedyną przeszkodą jest to, że mężczyzna jej nie zna. Ale, ale! Nic straconego, wystarczy tylko mu pokazać, że istnieje. Pokazać, że mimo młodego wieku jest inteligentna i rozważna.
Tylko jak on ma ją zauważyć skoro prawie go w domu nie ma… Zaczyna działać. Karki, liściki, nawet swojego kwiatka mu oddała. I co? Niestety zero odezwu… Co by tu jeszcze… No właśnie co by mogła jeszcze zrobić aby ją zauważył? Poszukuje informacji w magazynach młodzieżowych i nie tylko.
Pomiędzy główny wątek jest wplecione życie rodzinne Makotów, które jest takie jak nasze, normalne. Codzienne problemy, sprzeczki rodzeństwa. Oraz kryzys rodziców Ali.
Czy Ala zdobędzie serce Toma? Co ją spotka podczas podbojów? Jak ona się odnajdzie gdy pozna efekty swoich działań…
Książka nie jest zła, ale za dobra też nie jest (a może ja się starzeje?). Temat wydaje mi się oklepany i wiele razy opisywany. Nastolatka zakochuje się w dorosłym mężczyźnie i taje na rzęsach by ją zauważył. Jest pisana w formie pamiętnika co bardzo lubię, plusem też jest mnóstwo ciekawych cytatów, które są idealnie dopasowane do danej sytuacji. Ala jest mądrą dziewczyną, ale jak się uprze to nie ma zmiłuj.
Makoci to zwyczajni przeciętni ludzie, ale każdy ma coś w sobie i pokazuje, że swoje wie. Polubiłam Alę za jej hart ducha, wiarę i niesamowite poczucie humoru. Jej przemyślenia i mnie czasem dziwiły ;)
Książkę czyta się szybko i przyjemnie dzięki formie pamiętnika oraz stylu pisania autorki, który jest nieskomplikowany i ławy w odbiorze. Wszak to książka dla młodszego pokolenia by się zrelaksowali.
Czy polecam? No cóż i tak i nie… Jeśli lubisz takie książki i potrzebujesz czegoś lżejszego bierz, ale jak masz ciekawsze to bierz tamte ;).

O Ali Makocie powstało już kilka książek. Ta jest kolejnym pamiętnikiem jej...

Książkę przeczytałam na etapie "początkowego naście" i muszę powiedzieć, że wtedy mi się podobała. Obecnie nie oceniam tego w kategorii żadnej rewelacji, ale myślę, że spokojnie można polecić ją młodym dziewczynom - jest zdecydowanie bliższa naszym realiom niż amerykańskie twory i nie wydaje się tak plastikowa. Pamiętam, że były tam także jakieś głupawe szkice opatrzone komentarzem, który czasem rozbawił i że pojawiało się sporo oznaczonych cytatów lub dat, co stanowiło przyjemne urozmaicenie.

Fajne jak reszta "makot", ale tak wyjątkowo trochę denna :)

Fajne jak reszta "makot", ale tak wyjątkowo trochę denna :)

Każda nastolatka powinna ją przeczytać, o!

Każda nastolatka powinna ją przeczytać, o!

To jest ten typ książek, w którym najlepsze jest to, że odszedł w niepamięć.
Jak to dobrze, że już nie ma takich książek!
Tutaj jest tyle rzeczy nie tak, że aż mi brakuje słów.

To jest ten typ książek, w którym najlepsze jest to, że odszedł w niepamięć.
Jak to dobrze, że już nie ma takich książek!
Tutaj jest tyle rzeczy nie tak, że aż mi brakuje słów.

Myślę że książka jest ok. jednak denerwuje mnie naiwność głównej bohaterki.W niektórych momentach wydawała się bardzo upierdliwa np. gdy pisała maile do syna "Hrabiniów". Mimo wszystko szybko się czyta.

• Młodzieżowe
  • Dzieciństwo