Thraxas i wojowniczy mnisi

Okładka książki Thraxas i wojowniczy mnisi Martin Scott
Okładka książki Thraxas i wojowniczy mnisi
Martin Scott Wydawnictwo: Amber Cykl: Thraxas (tom 3) Seria: Wielkie Serie Fantasy fantasy, science fiction
Thraxas (tom 3)
Wielkie Serie Fantasy
Thraxas and the Warrior Monks
Amber
2000-11-07
2000-11-07
Anna Czajkowska

Tym razem nasz dzielny detektyw musi rozwikłać zagadkę morderstwa słynnego rzeźbiarza z Turai. Z jego pracowni znika również wielki posąg z brązu. Sprawa jest dość dziwna, bowiem zaginionego posągu szukają również dwa, walczące ze sobą, zakony mnichów wojowników. Thraxas, jak to ma w zwyczaju, wpakuje się w sam środek tego konfliktu. Na dodatek w całej sprawie przewija się zaginione królewskie złoto.

Muszę przyznać, że każda kolejna część ma coraz bardziej skomplikowaną zagadkę, co jest oczywiście plusem. Szybka akcja, dużo humoru i cała masa ciekawych postaci sprawia, że książkę bardzo fajnie się czytało. Warto przeczytać najpierw poprzednie części, żeby zaznajomić się trochę z postaciami, historią i ogólną sytuacją. Trzecia część jest również jakby bardziej spójna fabularnie.

Thraxas w tej części bierze jednocześnie kilka zleceń. Żeby się w tym wszystkim nie pogubić potrzebuje oczywiście dużej ilości jedzenia i piwa. Na szczęście cały czas pilnuje go Makri. Końcowe spotkanie wszystkich "zainteresowanych" w tawernie "Pod mściwym toporem" bardzo mi się podobało. Zachęcam do lektury, aby dowiedzieć się więcej. Szczerze polecam.

Nadal nie jest to literatura wysokich lotów, ale za to jaka urokliwa. Kiczowata okładka już od dawna mnie nie zraża, wręcz przeciwnie daje przedsmak godziwej rozrwyki. Ten tomik przeczytałam jako pierwszy. I od razu polubiłam tłutego życiowego nieudacznika (raczej teoretycznie, bo on bardziej leniwy). Akcja prościutka i wartka, intryga troszku skomplikowana i do tego na deser cała plejada drugoplanowych postaci.
Dla nabrania wigoru potrzebuję jeszcze kubeczek gorącej czekolady i dwie godzinki relaksu z książeczką.

Bardzo fajna:)

Bardzo fajna:)

Czytadełko na dobry początek roku.
Thraxas bierze na siebie o kilka spraw za dużo. Pomagająca mu Makri jest zwykle cudowna, a do tego trochę humoru.

Czytadełko na dobry początek roku.

Dla wszystkich fanów fantastyki i zagadek kryminalnych!

Dla wszystkich fanów fantastyki i zagadek kryminalnych!

• Rok 2011
  • Sapk_fant

Dodaj cytat z książki Thraxas i wojowniczy mnisi