Utwory rozproszone (Rekonesans)

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Poetycka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: a5
978-83-61298-12-0
poezja
Snoopy

"Utwory rozproszone (Rekonesans)" Zbigniewa Herberta są poetyckim suplementem do wydanego w 2008 tomu Wierszy zebranych, o którym Andrzej Franaszek pisał, że jest do „ […] czytania od nowa i na nowo, czytania wielokrotnego i w różnych porządkach, do lektury będącej poszukiwaniem tego Herberta, który jest nam najbliższy.” Utwory rozproszone to w dużej części utwory wcześniej nie publikowane,...

Utwory rozproszone to w dużej części utwory wcześniej nie publikowane, odnalezione w Archiwum Zbigniewa Herberta i opracowane przez Ryszarda Krynickiego.

Zamysł kolejnego tomu pojawił się już podczas prac na Wierszami zebranymi i ostatecznie przybrał obecną formę. Suplement obejmuje wiersze powstałe na przestrzeni kilku dekad, począwszy od końca lat czterdziestych, tłumaczenia z poezji angielskiej i amerykańskiej (m.in. Sylwii Plath, Dylana Thomasa) i krótkie formy prozatorskie. … „jeżeli wybierasz się w podróż niech będzie to podróż długa”… zapraszamy więc do wędrówki.

źródło opisu: Wydawnictwo a5, 2011

źródło okładki: www.wydawnictwoa5.pl