Małe i średnie przedsiębiorstwa w obliczu internacjonalizacji i integracji gospodarek europejskich

Wydawnictwo: SPG
biznes, finanse

Ostatnie rozszerzenie Unii Europejskiej jest jednym z najważniejszych wydarzeń początku XXI wieku. Stwarza to zupełnie nową sytuację zarówno dla 15 krajów, które już od wielu lat integrują swoje gospodarki, jak i dla 10 członków przyjętych do Unii Europejskiej w 2004 roku. Ta sytuacja jest z pewnością wielkim wyzwaniem dla obydwu grup, ponieważ różnice w poziomie rozwoju ekonomicznego pomiędzy starymi a nowymi członkami są znaczne.Książka jest efektem pracy międzynarodowej grupy badaczy pochodzących z Polski, Czech, Włoch i Francji, zajmujących się sektorem małych i średnich przedsiębiorstw, którzy postanowili się przyjrzeć, jak przebiegał i przebiega proces adaptacji tych firm do warunków jednolitego rynku europejskiego.