biznes, finanse

Seria: UbezpieczeniaKolejna pozycja z serii UBEZPIECZENIA podejmuje w sposóbkompleksowy podstawowe kwestie z zakresu gospodarkifinansowej zakładu ubezpieczeń, umieszczając je w szerszymkontekście rynkowym. Autorzy omawiają takie zagadnienia, jak:zasady ustalania składek, świadczeń i odszkodowań, formyreasekuracji, czynniki kształtujące wynik finansowy, sporządzaniesprawozdań finansowych, zarządzanie rezerwami techniczno-ubezpieczeniowymi, zarządzanie płynnością itp. W pracyprzedstawiono liczne schematy, rysunki i przykłady, oparte narzeczywistych danych z krajowych zakładów ubezpieczeń. Książkajest adresowana do pracowników firm ubezpieczeniowych orazinnych instytucji finansowych i gospodarczych, agentówi brokerów, a także studentów zainteresowanych skomplikowanąinżynierią finansową ubezpieczeń.