8320814928
biznes, finanse

W książce, stanowiącej kompendium wiedzy o klasycznych i nowoczesnych systemach rachunku kosztów, zaprezentowano w przystępny sposób metody gromadzenia i wykorzystywania informacji o kosztach w celu skutecznego zarządzania przedsiębiorstwem. W szczególności omówiono w niej: rolę i miejsce rachunku kosztów w zarządzaniu przedsiębiorstwem w warunkach rosnącej konkurencji rynkowej możliwości zastosowania i istotne ograniczenia różnych systemów rachunku kosztów zasady wdrażania nowoczesnych koncepcji rachunku kosztów oraz ich użyteczność w działalności polskich przedsiębiorstw. Książka skierowana do studentów kierunków ekonomicznych, słuchaczy studiów podyplomowych oraz analityków i menedżerów zajmujących się rachunkowością zarządczą i controllingiem.