Mr Bliss

HarperCollins
2007-01-01
2007-01-01
tolkien bliss

W bajkach pisanych od serca jest coś niezaprzeczalnie nostalgicznego.
To dziełko Tolkiena można określić trzema słowami: urocze, dziwne i proste.
Prosta fabuła, dziwne postacie, urocza opowieść.
Przeczytałam jako dziecko i póżnie systematycznie wracałam, bo byłam zdumiana jak bardzo historia, która nie miała wyjść poza zacisze domowe Tolkiena różni się od jego powieści. Jest przepełniona ciepłem i czułością, a kolorytu dopełniają ilustracje

W bajkach pisanych od serca jest coś niezaprzeczalnie nostalgicznego.
To dziełko Tolkiena można określić trzema słowami: urocze, dziwne i proste.
Prosta fabuła, dziwne postacie, urocza opowieść.

Historia opisana przez J.R.R. Tolkiena jest krótka, acz przyjemna, humorystyczna i z morałem. Występuje w niej całkiem spore grono różnorodnych postaci, począwszy od ekscentrycznego pana Błyska po trójkę niedźwiedzi-porywaczy. To prosta opowieść, którą Tolkien opowiadał swoim dzieciom wieczorami, tuż przed pójściem spać, toteż nie należy się po niej spodziewać rozmachu znanego z innych jego dzieł, ale jest... po prostu urocza. Trudno jest mi o "Panu Błysku" napisać coś więcej, musicie uwierzyć mi na słowo :)

Całość na: http://wiedzma-czyta.blogspot.com/2016/10/jrr-tolkien-pan-bysk.html

2062

Idealna dla dzieci:-)

Idealna dla dzieci:-)

Dostawać takie książki to czysta przyjemność. Wyjątkowo wydana, o mało znanym tytule, a na dodatek zawierająca nadzwyczaj błyskotliwą treść. J.R.R. Tolkiena kojarzą wszyscy. Ale czy takiego?

Pan Błysk to dżentelmen wielce interesujący. Nosi wysokie cylindry (stąd wąskie i odpowiednio strzeliste drzwi w jego domu),hoduje Żyrólika (skrzyżowanie żyrafy i królika, logiczne!) oraz posiada rower (pozbawiony pedałów, ponieważ pan Błysk jeździ nim tylko z górki). Pewnego dnia kupuje samochód... i zaczyna się przygoda, w której biorą udział więcej niż dwa wypadki drogowe, kilka główek kapusty oraz pewien osioł i cała gama barwnych bohaterów.

Pełna opinia: http://pannakac-pisze.blogspot.com/2015/01/pan-bysk-jrr-tolkien.html

Muszę się do czegoś przyznać. Uwielbiam pięknie wydane książki.
Gdy zobaczyłam "Pana Błyska" w księgarni, wiedziałam, że będę go mieć w swojej kolekcji. Kiedy okazało się, że autorem tego przecudnej urody woluminu jest Tolkien, byłam pewna, że nie pożałuję swojego zakupu.
Opowieść o P.Błysku i jego cudacznej przygodzie zaciekawi i rozśmieszy każdego czytelnika, bez względu na wiek. Autor zadbał o to, by nasza wyobraźnia pracowała na najwyższych obrotach. Jednocześnie, umieszczając na kolejnych stronach piękne, dopracowane rysunki, pozwala nam cieszyć oko wytworami swojej fantazji. Obecność rękopisów samego Tolkiena w książce sprawia, że, dla mnie, jej wartość wzrasta wielokrotnie.
Idealna by przeczytać wspólnie z dziećmi, ale perfekcyjnie nadaje się także do samodzielnego zgłębiania. W każdym wieku.

Muszę się do czegoś przyznać. Uwielbiam pięknie wydane książki.

Książeczka zaskakująco ciekawa i z pewnością warta przeczytania. Tak naprawdę chciałam ją mieć tylko dlatego, że Tolkien, no i dla ślicznego wydania (chociaż muszę uczciwie przyznać, że dopiero wczoraj, po zdjęciu obwoluty, mogłam je należnie docenić); nie spodziewałam się, że historyjka dla dzieci rodem z opowieści na dobranoc może mi się spodobać. A jednak - jak się okazało, nie doceniłam Profesora. Owszem, trafiały się momenty, w których "Pan Błysk" był aż nazbyt dziecinny, ale były i takie (i było ich więcej),w których głośno śmiałam się z perypetii bohaterów.

Wspaniały początek dziecięcej podróży z Tolkienem.

Wspaniały początek dziecięcej podróży z Tolkienem.

Jedna z pierwszych moich książek.

Jedna z pierwszych moich książek.

Dowód na to, ze Tolkien to nie tylko Śródziemie i jego mitologia. Bardzo przyjemna książka dla dzieci. Aktualnie czytam swojej 16 miesięcznej córce ; )

Niby tylko zabawna wieczorynka na dobranoc, ale raz - piękne wydanie, dwa - fakt, że to prosta historyjka spisana przez ojca dla swoich dzieci dodaje jej uroku. No i żyrokrólik!

• Tolkien
  • J.R.R. Tolkien