Analiza ekonomiczno - finansowa spółki

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
8320814944
biznes, finanse

Analiza ekonomiczno-finansowa służy do poznania i oceny przebiegu procesów gospodarczych oraz identyfikacji związków przyczynowo-skutkowych powstających między określonymi kategoriami ekonomicznymi w przedsiębiorstwie. Ponieważ analiza ta pozwala zarówno zdiagnozować stan przedsiębiorstwa, jak i podejmować określone decyzje dotyczące jego przyszłości jest ona bardzo użytecznym narzędziem sterowania każdym przedsiębiorstwem. Książka zapoznaje z metodami i technikami analizy ekonomiczno-finansowej niezbędnymi do oceny sytuacji przedsiębiorstwa w celu poprawy jakości zarządzania i podniesienia efektywności jego funkcjonowania.