Okładka książki Instytucje i prawo Unii Europejskiej. Podręcznik dla kierunków zarządzania i administracji Jan Barcz, Maciej Górka, Anna Wyrozumska
Jan BarczMaciej Górka Wydawnictwo: LexisNexis nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
LexisNexis
2011-01-01
2011-01-01
9788376204819
prawo

Okładka książki Akt normalizacyjny - 50 lat Układu o normalizacji stosunków PRL-RFN z 7 grudnia 1970 roku Jan Barcz, Krzysztof Ruchniewicz
Akt normalizac... Jan Barcz, Krzyszto...
Okładka książki Akt historyczny - 30 lat Traktatu o potwierdzeniu granicy polsko-niemieckiej na Odrze i Nysie Łużyckiej Jan Barcz, Krzysztof Ruchniewicz
Akt historyczn... Jan Barcz, Krzyszto...
Okładka książki Akt dobrosąsiedzki - 30 lat Traktatu polsko-niemieckiego o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy Jan Barcz, Krzysztof Ruchniewicz
Akt dobrosąsie... Jan Barcz, Krzyszto...

Pracuję od kilku lat przy zastosowaniu prawa europejskiego i muszę przyznać, że ta książka to kompletne dno. Powiedziałabym nawet, że zakrawa o plagiat, bo wszystko, tzn. jakieś 90 procent jest zerzniete z aktów prawa europejskiego - to jest po prostu zlepek fragmentów aktów prawnych. Jeżeli ktoś liczy na kompendium o charakterze porównawczym, tak aby można było rzeczywiście zapoznać się ze spójnym zestawieniem norm, to nie radzę tego kupować. Autorom nawet się nie chciało jakoś tego opisać własnymi słowami. Mnóstwo powtórzeń bez sensu. Tak beznadziejnego podręcznika prawniczego dawno nie widziałam. Ktoś po prostu chciał zarobić kasę, więc to wydali, ale ta książka ma użyteczność równą piątemu kołu u wozu. Niby napisali to jacyś profesorowie, ale moim zdaniem jest to funkcjonalny plagiat. Pieniądze wywalone w błoto, siedzę w tych przepisach na codzien i czytając ten bełkot czułam się zażenowana. Współczuję osobom, które nie mają pojęcia o prawie europejskim i maja nieszczęście czerpać wiedzę z tego koszmarny. Autorzy popełnili publikację, która nawet nie jest uporządkowana i przemyślana, a co dopiero mówić o jakims spójnym, syntetycznym oraz analitycznym przedstawieniu zagadnień. Liczyłam na systemoweuporządkowanie wiedzy, którą już posiadam, a okazało się że wyrzuciłam pieniądze w błoto.

Tak, jak zaznaczono - jest to publikacja przeznaczona przede wszystkim dla studentów prawa i administracji, a także ekonomii, politologii, europeistyki i stosunków międzynarodowych.

Dominuje w niej terminologia prawnicza, przez co nie należy ona do książek "łatwych i przyjemnych", niemniej jednak - jest to bardzo solidna publikacja. Rozważania teoretyczne poparte są licznymi przykładami orzeczeń.

Chwilami proste sprawy wyjaśniane są w trudny sposób.

Chwilami proste sprawy wyjaśniane są w trudny sposób.

Solidna; bogato z orzecznictwem i dość jasno w tych kwestiach; nieco gorzej z systemem instytucjonalnym UE i procesem stanowienia prawa, który jest napisany w taki sposób, że paruje szybko z czachy.

• Studia
  • Prawo