Książka Roku 2018

Dawka miłości. Antologia erotycznych opowiadań science fiction i horroru

Tłumaczenie: Jacek Ławnicki
Wydawnictwo: Rebis
8385202056
opowiadania, erotyka, antologia,

Antologia erotycznych opowiadań science fiction i horroru. wybór Uwe Luserke, il. Jan Nowak Spis opowiadań i autorów: I. SEKS W S-F 1. Modelowy kochanek (Dean W. Smith, Kristine K. Rusch) 2. Eliksir miłosny (Dave Smeds) 3. Osobliwi klienci (Dave Smeds) 4. Tylko ty (Dave Smeds) 5. Lot kosmiczny (M. Dean Bayer) 6. Przepustka na urlop (Dave Smeds) 7. Moja planeta czy twoja (Don Baumgart) 8....

Antologia erotycznych opowiadań science fiction i horroru.

wybór Uwe Luserke, il. Jan Nowak

Spis opowiadań i autorów:

I. SEKS W S-F
1. Modelowy kochanek (Dean W. Smith, Kristine K. Rusch)
2. Eliksir miłosny (Dave Smeds)
3. Osobliwi klienci (Dave Smeds)
4. Tylko ty (Dave Smeds)
5. Lot kosmiczny (M. Dean Bayer)
6. Przepustka na urlop (Dave Smeds)
7. Moja planeta czy twoja (Don Baumgart)
8. Szesnastolatka i wanilia (Ted White)

II. SEKS W HORRORZE
9. Kybele i Attys (Ken Wisman)
10. O wampirach i dżentelmenach (A.R. Morlan)
11. Życiowa dawka (Dave Smeds)
12. Inspektor numer 11 (Dean Whitlock)
13. Podróż w czasie (M. Dean Bayer)
14. Próba wiary (Lucius Shepard)

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Yevoni | 2016-04-09
Na półkach: Przeczytane, Sci-fi, 2016
Przeczytana: 09 kwietnia 2016

Nawet nie wiem jak przelać na słowa odczucia jakie miałam po przeczytaniu tej cieniutkiej książeczki. Wychodzę z założenia, że czytelnik musi znać choć trochę inne gatunki nie tylko swoje ulubione a że jest tam trochę sci-fi i fantastyki to tym lepiej.

Moja opinia jest jedna, pomimo tego, że opisy są bardzo dosadne i bardziej pozycja podchodzi pod porno niż erotykę to i tak jest lepsza niż "50 twarzy Greya". Te kilka opowiadań wywołało czasami śmiech a czasami wręcz rumieniec na moich policzkach.

Coś innego, coś nietypowego...

Civril aen-Saevherne | 2015-10-09
Przeczytana: 08 października 2015

Ku przeczytaniu tej pozycji skłoniła mnie perwersyjna ciekawość. Nie bez znaczenia był tu fakt, że książkę trafiłem przy okazji grzebania w literaturze na jakimś straganie na Chmielnej (które to stragany nieodmiennie przyciągają mnie ku sobie). Wśród fatalnej literatury z okresu PRL było i to cudo. Cena - całe 4 zł.

Tomik składa się z kilku opowiadań, podzielonych na literaturę stricte S/F, oraz opowiastki z horrorów.
Pierwszy i największy minus całej książki to jej przekład na język polski. Nagminnie powtarzane słowo 'kogut' - zgadliście, w oryginale musiał być to 'cock'. Niemal równie częste używanie słowa wał. Brak finezji tłumacza wprowadza do tych opowiadań farsę i niemal całkowicie zabija klimat scen. Można złożyć to na karb tego, że książka była tłumaczona w 1991 roku, no ale bez przesady - nie uważam, że wtedy używano potocznie takiego języka, nawet zważywszy, że byliśmy erotycznym zaściankiem.

Opowiadania z gatunku S/F są dość płytkie, Autorzy zdawali się nie mieć...

kserkses | 2016-01-16

Niby cieniutka książeczka :D ale można się ubawić przy tych opowiadankach... Jak zawsze znalazło się jedno, które w zbiorze mi za bardzo nie przypadło do gustu... No ale reszta :D "warta grzechu" ;)

Mateusz | 2012-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2012

Ciekawa mieszanka. Chwila teraz i ta za setki lat. Wizje macek i mitycznych orgii. Kosmiczne kombinezony i rytualna nagość. Erotyka niezwykłego smaku. Polecam gorąco

Wyobraźcie sobie całkiem ciekawą i intrygującą akcję, po czym bohaterka bierze do ust koguta. Tak, KOGUTA, kukuryku! O ile kojarzycie angielski w stopniu przynajmniej podstawowym, będziecie boki zrywać.

sylwia190996 | 2014-06-01

Niektóre opowiadania były całkiem niezłe a niektóre bardzo nudne (niestety więcej jest tych nudnych) dlatego deje 4 gwiazdki

Selena910 | 2019-02-12
Na półkach: 2019, Przeczytane