Niech Twoje ciało będzie Twoją świątynią

978-83-88330-80-3
wegetarianizm, weganizm
zdrowie, medycyna
Marta Zuzanna

Artystka, pełna pasji podróżniczka, działaczka na rzecz zwierząt. Wieloletnia weganka, walcząca o prawa zwierząt – wprowadza nas w świat bez przemocy. Stawia wiele niewygodnych pytań, jednocześnie nie pozostawiając nas bez odpowiedzi. Napisana z czarnym humorem książka Joanny może być dla niektórych kontrowersyjna, ale na pewno nie nudna. Znajdziecie tu wiele ciekawych, a czasami mrożących krew w żyłach opowiadań.. Przyroda jest częścią nas, niszcząc ją – niszczymy siebie. To najlepszy czas, aby uświadomić sobie, że mięso to nie lepka masa, tylko kawał zabitego martwego zwierzęcia, a my możemy być szczęśliwi, zdrowi i sexi nie spożywając produktów zwierzęcych. W pogoni za krwistym stekiem tracimy resztki człowieczeństwa. Książka nie musi się podobać, ma chwytać za serce.

źródło opisu: Wydawnictwo Poligraf, 2010

źródło okładki: http://www.wydawnictwopoligraf.pl/publikacje2.php?fid=50

ladybeard | 2015-03-13
Przeczytana: 2013 rok

Moja pierwsza książka o takiej tematyce. Strike nastawiona na potrzebę odrzucenia mięsa, ze względu na wyrządzane krzywdy innym istota jak i sobie. Zabrakło mi potwierdzenia naukowego, jedynie przemyślenia autora.

Eleonora | 2017-05-19
Przeczytana: 18 maja 2017